Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol minor szakhoz milyen...

Ágoston Noémi kérdése:

Angol minor szakhoz milyen érettségi kell?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert csak úgy találtam meg a felvételi követelményeket, mint fő szak. Egyelőre tizedikes vagyok, de a faktválasztás miatt érdekelne, hogy kell-e egyáltalán érettségiznem angolból, vagy elég egy középfokú nyelvvizsga? (az érettségi része nem derült ki a tájékoztatóból, csak a B2-es nyelvtudás)

2016. jún. 11. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy van olyan szak, hogy angol minor. De anglisztikára emelt szintű érettségi kell.
2016. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a Károlin találtam mellékszakként angolt, de ott annyit írt, hogy B2-es szintfelmérő
2016. jún. 11. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak annyit írt, akkor nem kell érettségi.
2016. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én a Károlin vagyok anglisztika szakos. Van közös órám anlisztika minorosakkal. Nincs felvételi követelmény, de tudnod kell jól angolul, mivel az összes órád angol nyelven lesz tartva. A szintfelmérés pedig a létszámlimit miatt van. Nem vesznek fel mindenkit minorra, csak az első x embert (minden évben változó a létszám).

Egyébként ez csak mellékszak, amit a 2. Évében vehet fel az ember, tehát a fő szakod valami más. Remélem segítettem. Ha valami nem érthető, írjatok nyugodtan. :)

2016. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
+ olyan nincs, hogy "elég egy középfokú nyelvvizsga", ugyanis mindenképpen érettségizned kell angolból, nincs kibúvó. de ha anglisztikára akarsz menni (akár major, akár minor), akkor nem baj, ha emeltezel angolból. a magasabb pontszám miatt, és a gyakorlás miatt sem.
2016. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

#4 vagyok


Nem feltétlen kell angolból érettségizni, bármilyen idegennyelvből lehet. Anglisztika szakra viszont nem vesznek fel emelt angol érettségi nélkül, ez a bemeneti követelmény, nem számít a nyelvvizsga.

Minorra kezdésnek egy B2 komplex elég, de számíts rá hogy fejlesztened kell majd az angolodat.

2016. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én isten az atyám úgy tudtam hogy angolból kötelező érettségizni, de ha nincs így, én kérek elnézést.
2016. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem, mert a major szaknál írta az érettségit, a minornál viszont nem :) fogok érettségizni angolból, de a másik szakom miatt már muszáj a töri emelt, szóval ha elkerülhető akkor az emeltet kihagyom, és középszintű érettségit teszek csak :) köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt! :)
2016. jún. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!