Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-sok! Mit csináltatok...

SOTE-sok! Mit csináltatok volna, ha nem kerültetek volna be a Semmelweisre, csak az egyik vidékire?

Figyelt kérdés
Elmentetek volna oda tanulni? Egy év múlva újra beadtátok volna a SOTE-ra? Vagy 2 év után átjelentkeztetek volna? Nagy kudarcnak éltétek volna meg?

2016. jún. 11. 23:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Én csalódtam a SOTE-ban. A gyakorlati képzés sajnos nem túl jó, a logisztika sem, minden szét van szórva a városban, ráadásul nagyon sok a beképzelt ember is. Végül átmentem vidékre (Pécsre), pedig a SOTE is nagyon jól ment. Pécsen sokkal jobb volt a légkör, az oktatás is színvonalasabb volt. Igaz, kicsit nehezebb is volt, mert többet követeltek, mint a SOTE-n, de szerencsére az oktatás során jól el is magyaráztak mindent, így nem okozott gondot megtanulni az anyagot, végül sikerült jó eredménnyel befejezni az egyetemet. Azóta sikeres orvos lettem, és nagyon örülök, hogy volt bátorságom meghozni ezt a döntést.


Ugye ez is a te kérdésed?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

2016. jún. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Örültem volna, hogy bekerültem vidékre, kétlem, hogy átjelentkeztem volna. (sotés vagyok)
2016. jún. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem éltem volna meg kudarcként, miért lenne bárkinek kudarc bekerülni orvosira? Nekem nem a SOTE volt a nagy cél, hanem hogy orvosnak tanulhassak. Pécsre szerettem volna menni amúgy, de mivel Bp.-n lakok így praktikusabbnak tűnt, hogy előbb a SOTEt jelölöm és csak utána a PTE. De Szeged vagy Debrecen se lett volna akkora baj, csak azért vonattal is pár órára van mindhárom ezért lett az első a SOTE, de a többit is bejelöltem. Nem hiszem, hogy átjelentkeztem volna, max. ha anyagilag nem bírtam volna az utazást, kolit, megélhetést. Sajna szegény családból jöttem, könnyebb itthon lakni és besegíteni a kiadásokba, mit egyedül fenntartanom magam.

Amúgy mi bajod a vidéki orvos egyetemekkel, elég leszólásnak tűnik a kérdésed, mintha kudarc lenne hogy jaj csak a PTE-re kerültem be.. Ugyan már. Nekem a kezdetektől szimpibb volt a pécsi képzés, függetlenül hogy az vidéki és nem a nagy SOTE.

2016. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeretem a SOTE-t. Ha oda vettek volna fel, átjelentkeztem volna egy év után.
2016. jún. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Én is utálom a SOTE-t, vidéki egyetemek sokkal jobbak, nehezebbek is, többet követelnek, nem véletlenül sokkal jobbak.


Nem véletlen, hogy első év után jó páran átmennek SOTE-ról vidékibe.


Én biztos nem dolgoznék együtt egy SOTE-sal sem, utálom őket.

2016. jún. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
A sote-n nagyképűségen kívül semmiből sem kapnak többet az ott tanulók, mint a vidéki orvosisok. Ez pedig inkább hàtrány, mint előny.
2016. jún. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Első: igen, az is ő. Meg ha alaposan megnézed 1-2hetente kiír egy ilyen kèrdést, mindig picit másképp megfogalmazva, de a lényeg ugyanaz. Szánalmas, de ez van.
2016. jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
SOTE a legszánalmasabb az orvosi egyetemek közül.
2016. jún. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Én SOTE-n végzett orvosoknak nem adnám meg a dr. jelzést sem, csak vidékieknek.


Nagyon beképzeltek.

2016. jún. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
97%

Én SOTEs vagyok. Kicsit ledöbbentem az itteni válaszokon. Tény és való, nagyon sok beképzelt ember kerül ki. Az általánosítás azonban nem épp a legjobb dolog. Az éremnek is két oldala van. Minden vidéki egyetemről van orvosis ismerősöm. Bátran állíthatom, hogy olyan szintű megalázásokkal, amiket mi egy vizsgaidőszak alatt többször is elviselünk egyikük sem találkozott. Illetve újra hangsúlyozom, hogy nem jó dolog általánosítani.

Az utolsó hozzászólás alapján,pedig mi nem is leszünk ugye orvosok csak a vidékiek. Minden budapesti/környékbeli ember, aki a fenti elvet vallja a mentő/rohammentő érkezése esetén szóljon nyugodtan, hogy őt Pécsre/Szegedre/Debrencbe vigyék. Elvégre csak olyan messze vannak orvosok sajnos!:((

2016. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!