Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes felvidéki magyarként...

Érdemes felvidéki magyarként Magyarországra mennem középiskolába?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél magyar középiskolába járni? Mik a szempontjaid?
2016. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oktatás.Az egész oktatási rendszer,hisz később az egyetemet is ott szeretném kezdeni.
2016. jún. 23. 16:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, milyen szakon akarsz továbbtanulni. Magyar szakon, filozófián, stb nagyon jó, ha előtte is magyarul tanultál. Viszont a felvételinél jobban jársz, ha szlovák tanítási nyelvű iskolában érettségizel le, mert az egy felsőfokú nyelvvizsgának felel meg a magyar rendszerben. De orvosin pl teljesen mindegy, se a nyelvi kompetenciáid nem fontosak, se a pluszpontok nem számítanak a két kötelező emelt érettségi miatt.
2016. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tévedés, nem kell szlovák tanítási nyelvű iskolában tanulnod azért, hogy emelt szintű nyelvvizsgának fogadják el az érettségidet. Magyar tanítási nyelvű középiskolában/gimnáziumban is érettségizel szlovákból és az t számítják be nyelvvizsga pontnak. Tapasztalat. Én az egyetemet is magyarul végeztem Szlovákiában (Selye János Egyetem, Komárom), majd újabb egyetemi képzésre jelentkeztem Magyarországra. A kétnyelvű diplomámat C2 nyelvvizsgának számították. A szlovákiai egyetemi évek alatt egy szót se hallottam szlovákul, előtte magyar tanítási nyelvű gimnáziumba jártam, ott is csak napi 45 perc szlovákunk volt. Szlovák érettségim persze van.
2016. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, a hülyeségeket akarsz beszélni, legalább ne ilyen átlátszóan csináld. C2-es nyelvvizsgának semmit nem ismernek el a felvételi eljárásban, mert a rendszer csak a közép- és a felsőfokú kategóriákat ismeri.


Itt le van írva minden: [link]

2016. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A magyar nyelven folytatott és befejezett tanulmányokat igazoló, államilag elismert, külföldi közoktatási intézményben szerzett érettségi bizonyítvány az adott külföldi állam hivatalos nyelve szerinti államilag elismert általános, egynyelvű, komplex típusú középfokú nyelvvizsgának felel meg. A külföldi középfokú oktatási intézményben az adott állam hivatalos nyelvén bármely közismereti tantárgyból legalább két tanévig folytatott és eredményesen befejezett tanulmányok teljesítése az adott külföldi állam hivatalos nyelve szempontjából államilag elismert általános, egynyelvű, komplex típusú felsőfokú nyelvvizsgának felel meg."

A szlovákot érteleszerűen 4 vig szlovákul, vagyis az adott állam nyelvén tanultam. Igen, valóban nevetségesen hangzik, de az idézett kormányrendeletre hivatkozva fogadták el a szlovákiai magyar tannyelvű gimnáziumban szlovák nyelvből szerzett érettségimet nyelvvizsgaként. Abban valóban tévedtem, hogy a magyar egyetemen szerzett kétnyelvű (mivel szlovákiai állami egyetemről van szó) diplomám C1 és nem C2 nyelvvizsgának lett beszámítva.

2016. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!