Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimnáziumi 0. év fölösleges...

A gimnáziumi 0. év fölösleges vagy hasznos? 2 gimi közül választhatók , egyik 4 éves másik 5 éves a nulladik év miatt ahol csak angolt és németet fogunk tanulni és pár szintentarto óra v h mondjak. Szerintetek melyik éri meg? Melyikre menjek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek hasznos, van, akinek felesleges. Ennyiből nem lehet megmondani.
2016. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én 0.-ra mentem, angolra. Szerintem megérte, most vagyok harmadikas, és jóval többet tudunk mint az évfolyamtársaink nyelvből. De ezt most te döntöd el hogy mennyire szeretnél nyelvet tanulni. Ha mondjuk felsőfokú nyelvvizsgát akarnál tenni az adott nyelvből, vagy emelt érettségit akkor ajánlom a nulladikat. De ha csak sima közép szinten akarod használni akkor elég a 4 éves képzés is.
2016. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Kéttannyelvűs vagyok, így nekem is volt 0. évem.

Általánosban nagyon rossz voltam angolból, szóval az az év elég sokat segített.

A fő előnyei közé sorolnám, hogy abban az évben csak a nyelvre kell koncentrálnod, így több időd/energiád lesz rá tanulni. Ahogy írtad lesznek szintentartó óráid. Nekem volt: matek, magyar, töri, infó és tesi.

Viszont ami az előnye ugyanaz a hátránya is. Ha elvégzed a 0.-ot ahol ugye csak nyelvet kellett tanulni és mész 9.-be... hát nagy váltás lesz, hogy a 0. évhez képest rengeteget kell majd tanulnod.

Azt, hogy milyen úgy 0.-ba menni, hogy utána "hagyományosan" folytatódik a suli, tehát nem kéttannyelvű, nem tudom.

Mindenesetre és az 5 éveset ajánlom, megéri. :)

2016. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a te képességeidtől is függ, de még jobban függ az iskolától. Ha olyan a 0. év, hogy a tanárok bénák, akkor felesleges az egész. Én nem mentem, és előbb lett nyelvvizsgám, mint akárkinek az osztályból (szóval előbb azoknál is, akik voltak nulladikban). Szóval a lényeg: ennyi alapján nem lehet megmondani.
2016. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

En kettannyelvus vagyok,es mindenkinek lelkesen ajanlom az 5 eves szakokat. A nyelv mindenkepp kell,nemcsak a tolmacsoknak,hanem orvosoknak,jogaszoknak,stb is. Igy lesz egy biztos nyelvtudasod,konnyebben nyelvvizsgazhatsz majd.

A kettannyelvut (ha szoba jon) viszont gondold meg,az tenyleg kemeny,csak nagyon jo nyelverzekkel rendelkezoknek ajanlanam.

2016. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik rokonom járt NYEK-es osztályba. A nyelvet sem tanulta meg OLYAN jól, ráadásul az összes többi tárgyból is szinte mindent elfelejtett - a "szinten tartó órák semmit sem értek:( Kiesett a tanulás ritmusából is, általánosban még kifejezetten jó tanuló volt, a gimnáziumban már csak közepes.

Én nem ajánlom, szerintem túl nagy a kockázat. (Pl. ahogy azt mások is írták, kifogsz egy rossz vagy akár csak közepes tanárt, és máris felesleges az egész éved.)

Én "csak" "sima" nyelvtagozatra jártam, az osztály negyede így is eljutott a felsőfokig. Szóval megy az plusz egy év nélkül is, csak akarni kell.

2016. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is kéttanra mentem de 4 évesre. Nem volt nagyon könnyű de még lehetett oldani. Volt több kitűnő az osztályban és az átlag is mindig 4-es körül volt. Én nem tartozom a szorgalmas tanulók közé de így se éreztem lehetetlennek. Végül 83%-os lett az emelt angol érettségim, +töri és matek is angol volt az érettségin. És minden érettségim ötös vagy pár százalékkal ötös alatti. Tehát te érzed. Ha úgy gondolod hogy alapozni akarsz elsőnek akkor jó a nulladik. Ha viszont úgy érzed sikerül 4 év alatt és nem akarsz 1 évvel tovább gimiben lenni akkor dönts a rövidebb mellett
2016. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az előbbiek miatt pedig meg lett a felsőfokú nyelvvizsgát angolból
2016. jún. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Német NYEK. Teljesen felesleges volt. Az 5. év végére se tanultunk meg rendesen németül, 34-ből 6 embernek lett meg a középfokúja, a többi cseszheti.

0. osztályban ledaráltak 7 könyvet, mindenki szerezte sorban az egyeseket, aztán a 2 hónapos szünet alatt mindent elfelejtettünk (könnyen be, könnyen ki...) és 10.ben kezdhettük volna újra, de nem hagyták, így végigbukdácsolta az osztály az egész középiskolát :)

Ha visszamehetnék nem ezt választanám, csak 1 évet elpocsékoltam az életemből.

2016. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Most lehet én vagyok félretájékoztatva, de nem mostanában szűntek meg az 5 éves, nyelvi előkészítős osztályok?


Amúgy szerintem ha maga a suli erős, akkor totál felesleges, csak 1 évet kidobsz. Ha megnézel egy erősebb gimit, 4. év végére már mindenki zsebében ott figyel egy vagy két középfokú nyelvvizsga, vagy akár emelt is, nem csak a nyelvi osztályosoknál.

Azt javasolnám, hogy ha a 4 éves képzés is elég erős iskolában van szerinted, akkor válaszd azt.

2016. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!