Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ismerősnek meséltem, hogy...

Egy ismerősnek meséltem, hogy pszichológiára jelentkeztem, ott akarok tovább tanulni. Azt mondta, hogy oda csak bekerülni nehéz. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy bejutni nehéz, mert magas a ponthatár, de bent maradni, elvégezni már nem nehéz. Egyetértetek ezzel? Tényleg egy relative könnyű szak? Én úgy gondoltam eddig, hogy meglehetősen nehéz lehet. Úgy készültem lelkileg. Mi a véleményetek?
2016. jún. 27. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerösöd gondolom, még nem járt oda, csak hülyeségeket beszél. Nem könnyü szak, böven lesz mivel foglalkozni, ha bejutsz.
2016. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mérnök, ez igaz. Nem járt humán szakra soha. De állítólag ismert olyat, aki igen, és hogy ne gondoljam, hogy ez olyan nehéz lesz. Sokat kell majd olvasni, meg elméleteket magolni, de azért nem egy jog vagy orvosi színvonal. Szóval egy szó mint száz, szerinte ez nem nehéz.


Most kicsit azért meglepődtem, főleg, ha nekem személy szerint nehéz lesz, akkor meg pláne le fog nézni, hogy "még ezt sem képes"... Mondjuk ez annyira nem érdekel, csak egy kicsit bántana, nem nagyon. De akkor ezek szerint neki nincs elég rálátása, és nem valós láblógatós suli.

2016. jún. 27. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok és szintén mérnök. De van némi fogalmam a pszichológiáról és tudom, hogy az sem az "egyszer elolvasom és tudom" kategória.

De nagyon sokan úgy vannak, hogy a saját végzettségük a nehéz, a többi semmi - éppen, mert fogalmuk sincs arról, hogy az milyen.


Aki meg emiatt lenéz, azzal nem érdemes foglalkozni, mert annak az önértékelésével van problémája és ezzel próbálja magát magasabbra helyezni a rangsorban.


Neked igen sok anyag lesz, amit meg kell tanulni, és alaposan megérteni, mert anélkül nem tudod alkalmazni.

2016. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm, aki erre a szakra jár, ugyanezt mondta. Bekerülni nehezebb, mint bent maradni, bár van akiknek (képességtől és szorgalomtól) nehezebb dolga van ott is, meg vannak nehezebb tárgyak (anatómia-élettan például), azért nem kell vért pisilni, míg elvégzed.
2016. jún. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 majipoor ***** válasza:
58%
én pszichológiára járok (Pázmányra) és bent maradni legalább olyan nehéz, vagy inkább nehezebb is, mint bekerülni. (Anatómia, statisztika elég nehezek, és az, hogy ezekre épül rengeteg tárgy elég nagy nehézségeket okoz). ÚGy tudom, hogy idén a három éve felvett kb. 150 emberből, csak 50-en jutottak el az államvizsgáig. Én nem is nevezném humán szaknak a pszichológiát, mert főleg a bioszra és matekra épülő tárgyak dominálnak!
2016. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Címszavakban el tudod mesélni, hogy matekból mi az ami kell? Hogyan zajlik belőke a számonkérés?


Anatómia tesztes vizsgás vagy szóbeli?

2016. júl. 11. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!