Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Ady Endre Gimi,...

Debreceni Ady Endre Gimi, melyik szakot jelöljem meg?

Figyelt kérdés

Szeptemberben megyek 8.-ba, és ezt az iskolát szeretném megjelölni elsőként.

Nem vagyok valami nyitott személyiség (és most finoman fogalmaztam), de a színház és az írás nagyon érdekel. Az angolt mint tantárgyat szeretem, viszont nem vagyok valami túl jó benne -bár 8 éve azt tanulom, mégis amikor meg kell szólalnom, olyan érésem van, minta egyáltalán nem tudnék semmit.

Mennyivel másabb a dráma, az angol emelt szintű és a kéttannyelvű osztály? (közösség, tanulás, programok...)

Hány pontos központi kell ezeken a szakokra, hogy készüljek fel szóbelire?



2016. júl. 5. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem megy tul jol az angol,akkor a kettannyelvut hanyagold. Egy masik debreceni gimi kettanjan vagyok,es annak ellenere,hogy jol megy a nyelv,nem tartom egy konnyu szaknak.

A draman ertelemszeruen szineszetet tanulsz,felesleges arra menni,ha nem vagy tul nyitott es beszedes. Valoszinuleg fel sem vennenek,ha erre a szobelin feny derul.

Talan a nyelvi elokeszito lenne jo neked. Oda azt hiszem olyanokat varnak,akik tanultak mar angolul,de csak alacsonyabb oraszamban. Ez rad is majdnem illik,hiszen tudod te azt,csak meg kell egy kis csiszolas.

Ne haragudj,hogy mas suli tanulojakent valaszoltam,azonban vannak ismeroseim mindharom szakon,igy gondoltam,egy picit hatha tudok segiteni.

2016. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én most felvételiztem oda, minden álmom volt, hogy felvegyenek, de elrontottam a központit, úgyhogy nem sikerült:/ Ennek ellenére szerintem az egyik legjobb iskola Debrecenben, nekem nagyon pozitív véleményem van róla.

Drámára ne menj, mert oda pont a "nyitott személyiségeket" keresik. A kéttant se ajánlom, ha nem vagy jó annyira angolból. A nyek viszont szerintem jó lenne neked.

A központit mindenképpen jól írd meg, ez nagyon-nagyon fontos, mivel hatalmas a túljelentkezés!! 65 pont felett van esélyed, ha mellette a szóbeli és a vitt pont max! (én nyekre akartam menni és hát ha jól emlékszem 390 valamennyien jelentkeztek abba az osztályba..és gondolj bele, ebből 18-at vettek fel angol-olaszra..) Szóbelin pedig legyél magabiztos, mosolyogj, ne mutasd ki,hogy izgulsz, és sokat beszélj. Ja és okleveleket meg ilyesmit szerintem jó ha viszel. (Én vittem egy csomót, meg megvolt az alapfokúm angolból és nagyon örültek neki)Szóbelire én nagyon sok mindenkitől végigkérdeztem,hogy milyen kérdésekre számíthatok, úgyhogy én párra eleve kidolgoztam és megtanultam a választ:"D Ha akarod írj privátot és elküldhetem neked őket:) Mivel nem oda fogok járni, így nem nagyon tudok mesélni róla, csak olyasmiket, amiket mástól hallottam. A közösség állítólag nagyon jó, a nyelvoktatás talán egész Debrecenben a legjobb, de a humán és a művészetoktatás is nagyon jó. Programok..rengeteg van, ahogy másoktól hallom. (Ady-nap, palacsintanap, februárban a bál, béka-hét a kilencedikeseknek, C-day (kéttanosoknak), cserediákprogramok, színház látogatások, sítábor stb..) Egyébként elit iskolák közül szerintem a legjobb. A Kossuth és a Fazekas nekem túl versenyistállónak tűnik, a TÁGban pedig elég sok a sznob (nem mindenki az, vannak tök jófejek is). Az Ady pedig elég szabadszellemű, művészkesuli jellegű, szuper közösséggel és kimagasló oktatással.

Ha bármire kíváncsi vagy/kellenek a szóbelis "tételek", akkor írj bátran. Remélem segítettem. :)

2016. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én adys vagyok,a nyekre járok.

A dráma...Nagyon fontos a kiállás,mennyire vagy nyitott.Szóbelin verset kell mondanod,énekelned és táncolnod kell.Szóval tényleg kell egy kis magabiztosság ehhez a szakhoz.

Kéttan...na az kemény.Talán ők azok akikre a legtöbb teher járul.De tuti hogy oda kell egy nagy angol tudás,hogy bekerülj.De ha bekerülsz onnantól egyenes út a felsőfokú,a legjobb egyetemek,főiskolák.

A nyek is egy elég kemény osztály.A szóbeli magyarul folyik,nagyon könnyű.Az első év csak a nyelvről szól.Nyelv órád egy héten kb 20.A többi tantárgy csak szintfeltartás. Második évtől bejön rendesen a többi tantárgy.Viszont az első évben ha nagyon ráfekszel a nyelvre,akármilyen szinten vagy,három év után simán megcsinálod a középfokút.Mondjuk az muszáj megcsinálnod 11re mert ha nem lesz akkor nem érettségizhetsz,nem mehetsz 12be.

Ja és elsőben és harmadikban van egy nyelvi vizsga,amire jegyet kapsz.

Viszont csak ajánlani tudom neked az iskolát.Debrecenben a legszínesebb iskola,és a nagyon diák központú.Rengeteg program van,béka hét,ady nap,c-day,ady gála,bál,sőt minden évben elmegy az egész iskola elmegy Pestre a szinházban.

Ha bármilyen kérdésed van,vagy a tudok bármiben segíteni nyugodtan írj!:))

2016. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!