Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kellene elmondani egyik...

Hogy kellene elmondani egyik ismerősömnek, hogy nagyon nagy butaságot csinál?! (Egyetemi felvételivel kapcsolatos! )

Figyelt kérdés
A lányt nem mondanám nagy barátnőnek, inkább úgy fogalmaznék, hogy néha-néha jól elbeszélgetünk. Mind a ketten most végeztünk gimiben, engem felvettek az "álomszakomra", ahová már 4 éve menni szeretnék. Ismerősömnek összesen 240 pontja lett, nem vették fel csecsemőgondozásra... És most elkezdte hívogatni az egyetemet, hogy miért nem vitték lentebb a ponthatárt, hisz így is még van 20 szabad hely. A szakon ahová menni akart 280 volt a határ... Vagyis a minimum. De ennek a lánynak hiába mondom, hogy 280 alatt NEM lehet bekerülni SEHOVA, nem érti meg. Most is beadta a pótfelvételit és folyton csak az egyetemet hívogatja. Nem tudom, sírjak e vagy nevessek... Mégis hogyan mondjam el neki, hogy ne nevettesse ki magát, mert mindenki hülyének nézi?

2016. aug. 5. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ha ilyen ostoba akkor majd magától rá fog döbbenni szeptembertől, hogy álomvilágban él.
2016. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Fuu szerintem nem lehet ilyen hulye...
2016. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá. Talán a saját hülyeségéből tanul.


Csak reménykedem a sorsban, hogy végül nem ilyen ostoba ember fog egyszer az én gyerekemre vigyázni.


Egyébként FOSZK-ra 240 a minimum.

2016. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd a fenébe, nem fogod tudni meggyőzni.


Vagy küldd át neki a jogszabályt:


423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet a felsőoktatási felvételi eljárásról

23. § (1) Alapképzésre, osztatlan képzésre - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - csak az a jelentkező vehető fel, akinek a 19. §, 20. § és a 21. § (1) bekezdés j) pontja szerint járó többletpontokkal együtt, de más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri vagy meghaladja a 280 pontot.

14. § (5) Felsőoktatási szakképzésre csak az a jelentkező vehető fel, akinek az érettségi többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri, vagy meghaladja a 240 pontot.


Ez jogszabályi szinten van szabályozva, még ha akarná az egyetem, akkor sem vehetné fel őt.


Viszont felsőoktatási szakképzésre adott esetben bejuthat.

2016. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha azt nem értette meg, hogy 280 alatt nem mehet egyetemre, szerintem a jogszabályzatot sem fogja megérteni :D
2016. aug. 5. 18:50
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom.:D bocsi de ez vicces:D
2016. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos az :D
2016. aug. 5. 22:54
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ne mondj neki semmit. Ha ennyire tájékozatlan, és fejlődésképtelen majd rájön utólag hogy hülyeség amit csinál. Mellesleg 240 pont az nudli, ennek semmi helye az egyetemen...
2016. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Sokan elfelejtik itt, hogy par eve joval kevesebb ponttal is be lehetett jutni egy-egy szakra, akar allamilag finanszirozottra is. Gondolok itt a mernoki szakokra, hisz akkor meg alacsonyabbak voltak a ponthatarok, de az erettsegi kovetelmeny ugyanaz volt. Kedves utolso, mibol gondolod, hogy nincs olyan, aki anno 200 ponttal jutott be es szerzett diplomat? Mi alapjan allitod, hogy neki semmi keresni valoja nem volt az egyetemen?

Bocs a majdnem offert, de anno en is 240 ponttal jutottam be es nem volt gondom a tanulassal.

2016. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, ha valakinek kevesebb pontja van, hisz tudjuk: nem mindenkinek van nyelvvizsgája (+28/+40 pont) és nem mindenki írt emelt szintű érettségit. Utolsó, igazad van, nem ezen múlik, hiszen attól hogy valakinek alacsonyabb pontjai vannak az egyetemen ez már mit sem számít, ott mindenki tiszta lappal indít és mindenkinek egyenlőek az esélyei. Ismerősöm nem azért buta mert annyi pontja lett, mondjuk inkább tájékozatlannak amiért nem tűnt fel neki fél év alatt, hogy 280 a minimum.


Még hozzá kell tennem végeztem egy kis számítást minap, amiből ez jött le:


Vegyünk egy átlagos tanulót, aki mindenből 4-es volt, átlagosan az érettségijei 70%-osak. Nem emeltezett, nincs nyelvvizsgája és nincs semmi plusz pontja. Az ilyen tanuló alig haladja meg a 280 pontot, kb 290 pontja lesz, pontosan nem emlékszem. Számomra ez azért elég elkeserítő:(

2016. aug. 6. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!