Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészmérnöki szakán...

Roflkopter kérdése:

BME Gépészmérnöki szakán körülbelül mennyi szabadidőm lesz naponta ha nem szeretnék kibukni? :D

Figyelt kérdés
Mindenhonnan csak azt hallom, hogy nagyon nehez, vert fogsz hugyozni, amit elhiszek, de megis egy átlagos diáknak mennyi ido jut magára egy nap, ha egyáltalán jut?

2016. aug. 16. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
oda jössz? hát attól függ hogy osztod be az időd :)
2016. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én VIK-es vagyok, de a tavaszi félévemet kb. a 12. héttől kezdve toltam fel 4.2-es átlagra. Mondjuk ebben a félévben érdekeltek a tárgyak, meg ismertem is sok dolgot, de azért sok több száz oldalas könyvet kellett megenni, mustár nélkül. :( Azért jó pór óra szabadideje mindenkinek van, félév elején még több, félév végén meg attól függ, milyen eredményt akarsz.
2016. aug. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

év elején elmondják, hogy napi 4 óra tanulás és nem lesz gáz


a gyakorlatban ezt azonban felül szokta írni a lustaság, meg a tanuláscímszó alatt is nyitva van a facebook meg a youtube


van egy olyan, hogy 14. hét, amikor a pótzh-k vannak, és ha jó sokat összegyűjtöttél akkor aztán jelentkeznek a just BME thing dolgok, és úgy beszélnek az emberek, mintha nem 14 hetük és ezalatt 280 tényleges munkaórájuk lett volna a dologra


a vizsgák már nem annyira komolyak, aki nem tanul, azt letiltják és maximum alpót de az is a veszett fejsze nyele

2016. aug. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyébként igen, odamegyek:)
2016. aug. 17. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha bejársz órákra és figyelsz(!), írsz egy jó kis jegyzetet, akkor zh előtt egy-két nappal elég elkezdeni tanulni (sztem zh-nként 8-10 óra bőven elég átlagban, de akkor már jó jegyet szerzel)

Házikat nem az utolsó pillanatban kezded el, hanem folyamatosan csinálod, így ha elakadsz, akkor tudsz a tanároktól/évfolyamtársaktól kérdezni (nem mellesleg jó gyakorlás a zh-ra), akkor nem lesz probléma a házikkal sem. Ezek mellé sztem a legfontosabb, hogy szerezz haverokat, lehetőleg olyanokat, akik szintén akarnak tanulni, nem az egyetem legnagyobb trógere címre pályáznak. Velük le lehet ülni tanulni, meg tudsz kérdezni bármit, illetve ők is kérdeznek, amit ha elmagyarázol, közben is tanulsz.


Ha valaki így csinálja bármelyik szakot, emellett összeszed 1-2 félév alatt olyan tapasztalatot, hogy melyik tárgytípusra mennyit kell és hogyan kell tanulnia, akkor bőven jut idő bulizásra is vagy amit akar az ember. Persze meg kell tanulni nemet mondani a szórakozásra, főleg utolsó 1-2 héten, de azt meg ki lehet bírni évente kétszer. Sok sikert, bármi kérdés van, nyugodtan jöhet!

2016. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!