Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Apáczai Csere János...

ELTE Apáczai Csere János gimnázium, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom, elég sokan tettek már fel, ehhez hasonló kérdést, ám azok vagy régebbiek, vagy nem találtam választ a saját kérdéseimre. Először is arra lennék kíváncsi, hogy milyen nehéz bejutni reál tagozatra? Szóbeli mennyire kemény? Miket kérdeznek?

Aztán érdekelne, hogy mennyire nehéz bennmaradni? Mármint mennyit kéne tanulni? Mert nem vagyok egy lusta fajta, de nem szeretném, ha a gimnáziumi éveim abból állnának, hogy tanulok látástól vakulásig. Mármint, kb. napi 3 óra tanulás elég lenne egy jó erős 4 átlaghoz? És ha valaki tudna írni a kollégiumról is néhány mondatot (milyenek a szobák, mennyire szigorúak a nevelők stb) megköszönném. Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. aug. 26. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Bejutni nem nehez,tanulni nem erdemes, igyis-ugyis megbuksz realon, ugyhogy bennmaradni nem nehez akar harom evig is jarhatsz egy osztalyt, a kollegium nem szigoru nyugodtan cigizhetsz, drogozhatsz nem vesznek eszre semmit vagy csak nem erdekli oket.
2016. szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Givin' Answers ***** válasza:
85%
Te kevered valamivel ezt a gimit, Kedves 1-es, nem? Csak mert minden kérdésnél próbálod lehúzni ezt a helyet..
2016. szept. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Az 1-essel ne foglalkozz. Minden megpróbálja oehúzni az Apit, de amúgy szuper hely.

Én napi 1 órát sem tanulok és majdnem 4,5 az átlagom :)

A szobák... Némelyik nem túl kényelmes, főleg az emeletes ágyas szobák.

De egész jó.. :) Az emberek jó fejek, a tanárok is (még néha Csomós is :D).

Ha van kérdesed írd privit:)


Sok sikert!

16/F

2016. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
70%

Szia, én matfizes vagyok és kolis is, és mindkettőt nagyon szeretem. Bejutni nem olyan vészesen nehéz. Meg kell írni az írásbelit elég jól, egy bizonyos ponttól hívnak be szóbelizni. A szóbelin nagyon kedvesek voltak a tanárok. Húzni kellett két-két feladatot matekból és fizikából, ezek nem voltak nehezek. Utána beszélgetnek még veled, kérdezgetnek még pár dolgot, de nem is feltétlenül a tárgyi tudásodra kíváncsiak (nyílván nem tehetsz arról, hogy az általánosodban milyen a tanár, milyen anyagot adott már le) hanem leszűrik,hogy mennyire van jó agyad, logikád, milyen a többi kompetenciád. Ha meg már bekerültél, érdemes figyelni órán, rendszeresen átnézni az anyagot délután, de nem kell naponta órákon át tanulni, simán tudsz mellette szórakozni is, hacsak nem akarsz minden tárgyból oktvzni..A koli hatalmas buli, onnan szerezheted a legjobb barátaidat, a nevelőtanárok is jófejek, vagy legalábbis megtanulod elviselni őket az idegesítő dolgaikkal együtt.

Összességében ajánlom a sulit, persze néhány dologban lehetne jobb, van egy-két tanár, akik nem túl népszerűek a diákok körében, dehát hol nincs ilyen.

2016. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a testvérem jár az Apáczaiba komplex tagozatra és ő imádja :) A kémia órák nagyon jók ( nem beszélve a kémia szertárról, ami még nekem humános fejjel is hatalmas élmény volt ) és a tanárok is nagyon szimpatikusak. A koliban volt lehetőségem eltölteni egy fél napot és szerintem semmi gond nincs a szobákkal. A mosdó is tiszta, a konyha higiéniája pedig a diákokon múlik, de a felszereléssel ott sincsen probléma. A tanulást illetően, a testvérem elmondása szerint elég napi 2-3 óra is.
2017. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!