Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok mondani az alábbi...

Mit tudtok mondani az alábbi gimnáziumokról?

Figyelt kérdés

1.:II.kerületi II.Rákóczi Ferenc Gimnázium

2.:Kőbányai Szent László Gimnázium

3.:Szilágyi Erzsébet Gimnázium

4.:Károlyi Mihàly Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium

Ezek érdekelnének:Milyen az oktatás,milyen tantárgyakra fektetik a legnagyobb hangsúlyt és melyik tantárgy az,ami gyengébb.Mennyire versenyistálló,milyenek a tanárok,a továbbtanulási lehetőségek.Van-e 0. év,ha igen,akkor az hogyan működik.És hány ponttal,milyen átlaggal lehet bejutni,milyen nehéz a felvételi?

A közösség nem érdekel,sem az,hogy mennyire sznobok az emberek,vagy,hogy mennyire büdös a tanár és csak ezekre a gimikre vagyok kíváncsi,ne ajánlgassatok más középsulikat!

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. szept. 1. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Kettőről tudok bármit is mondani:

Szent Lászlóban nyilván attól függ, hogy milyen szakra akarsz menni, de alapból elég színvonalas az oktatás, szeretni szokták akik odajárnak, meg amúgy gyönyörű a suli és mindenhez van minden ami kell. Olasz 5 éves, a többi szerintem 4. Nem hinném, hogy versenyistálló, egy 4-es fölötti átlag azért valószínűleg kell, de általánosságban elmondható, hogy sokkal sokkal többet ér a központi, mint a jegyek.

Amiről többet tudok mondani az a Károlyi, mert odajárok, a spanyolon van a legnagyobb hangsúly, bár ez gondolom magától értetődő, 0.-ban heti 20 óra, minden hétfőn első órában dolgozat az előző heti anyagból, utána meg jönnek a spanyol nyelvű tantárgyak. Sok az anyanyelvi tanár, nyelvtanulásban tényleg az élen van, ha spanyol akkor szigorúan Károlyi és semmi más. Nem versenyistálló, erős suli. Hát nem egy reálos társaság, persze azért vannak olyanok, de a legtöbben matekból és fizikából/kémiából gyengélkednek. 69 pontot írtam, 47 pontot vittem a jegyekkel, szóbelim majdnem hibátlan lett. 100.voltam és 72-t vettek fel, nemhogy engem, még a 120. hely környékéről is vettek fel embereket akkor. Szóbelin magyar és matek van.Ha kérdésed van, kérdezz nyugodtan :)

2016. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

SZLG: 70-75 pont feletti központi kell a biztos bejutáshoz a max. vitt pontszám mellett (amiből fél osztály indul, ott méginkább!) Az 5 éves olaszra idén kb. 66 pont és max. vitt pontszám volt a bejutási határ (ide 30-35 embert vesznek fel), de az idei felvételi pontok országos átlaga alacsonyabb volt mint az elmúlt években.

Ha nem kimondottan humán beállítottságú vagy, akkor jó választás lehet. Van matek és info tagozat is és gondolom a többi osztályban is jól tanítják a reál tantárgyakat. Én ezért is ezt az iskolát választottam.


II. RFG: Modern iskola, a titkárságon szívesen segítenek, oda is felvételiztem, nekem tetszett a hangulata, a felvételin szimpatikusak volatk a tanárok, de nem tudok róla semmit.


KM spanyol KNY: Osztálytársamat 49 pontos központival (+közel max. vitt pontszámmal) még éppen felvették. Nekem a suli épülete nem annyira tetszett, de csak tájékozatón voltam, nem jelentkeztem oda, de úgy halottam nem rossz suli, főleg ha spanyolul szeretnél tanulni.


Szilágyi Erzsébet Gimnázium: Úgy tudom, hogy a nem 8. o. után felvételiztet, de lehet, hogy tévedek.

2016. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

II. RFG : Ide jarok, korrekt, epulet nagyon szep es modern, tanarok tobbsegeben jok, viszont van iskolaba 2 szornyu tanar, es sajnos mind a kettot kifogtam, de ezen kivul az osszes tobbi tanar nagyon joarc.

67 pontos felveteli 4,3as atlaggal kerultem be ha jol tudom. (Utolsokent vettek fel😂) Utobbi evekben a suli megerosodott, iy valoszinuleg az idei ponthatarok noni fognak. Nem jellemzo a sulira a drogozas, de sok a sznob. Osszessegeben nagyon jo suli.

2016. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Karolyiba ne menj mindenki aki oda jar csak szidja es olyanokat hallottam rola amiket nem is akartam elhinni hogy ilyenek elofordulhatnak egy ilyen iskolaban.
2017. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Szilágyi Erzsébetben ötödiktől indulnak osztályok, de később is lehet átvételizni. (Én most próbálok 11-be.) Öcsém odajár, illetve ismerős családban ketten is (vagyis az egyikük tavaly már leérettségizett), jó iskola, nem versenyistálló de színvonalas, erős, sokféle program, különóra, stb.
2017. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

3. Jó kis suli,csak drága a büfé

És az egyik nyelvtantanár nem az igazi,reál suli

2017. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!