Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyolcadikos vagyok, és a...

Nyolcadikos vagyok, és a budapesti Karinthy Frigyes kéttannyelvűbe szeretnék továbbmenni elsősorban. Járt valaki a múltban oda az úgynevezett "Tehetséggondozóra", és ha igen, megérte-e, és milyen volt? Vagy tervez-e valaki ugyanerre jönni idén?

Figyelt kérdés

Szóval mennyit segített a felkészülésben,és például mennyire volt előny hogy szóbelinél már ismertek a tanárok.

Akinek van személyesebb véleménye a Karinthyról, arra is kíváncsi lennék

.:)



2016. szept. 7. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én 6 éve jártam, nem volt jó semmire, szóbelim nem volt.
2016. szept. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Én jártam tavaly és rengeteget segített, a magyar tudásomat a semmiből hozta fel, és a matekon is javított jelentősen. Most már odajárok, hozzáteszem ha nem mentem volna erre az előkészítőre nem valószínű hogy most ide járnék. Pont olyan feladatokat gyakoroltunk amik írásbelin, később pedig ami szóbelin előjött és azért kellemesebb egy olyab tanárnál szóbelizni akit ismersz előkészítőről mint egy tök idegen embernél. Szóval én csak ajánlani tudom, a sulival együtt:) ha van még kérdésed a sulival kapcsolatban, nyugodtan írj privit:)
2016. szept. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
62%
Szia! Én a Karinthy járók jelenleg, 9.es vagyok, tavaly részt vettem mind a 2 előkészítőn (felvételire és a gimnáziumi életre felkészítő tanfolyamon is) és azt kell, hogy mondjam, hogy rengeteget segített. Felkeszítettek az írásbeli és a szóbeli vizsgakra, hamarabb tudtunk a ponthatárokról, megismerhettük egymást, a tanárok elvárásait, a tanárok nagy részét és még, ami plusz pontot jelentett számomra, hogy 2-2 próba írásbelit, illetve próba szóbelit is írtunk. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, az előkészítő nélkül szerintem nem lennék itt. Alapvetően amúgy akiket felvettek az évfolyamon, azoknak minimum a 80 százaléka előkészítős volt, nem mintha ez valamit befolyásolna...Azt még el kell mondanom, hogy ha valaki jelentkezik erre az előkészítőre, ne adja föl az elején, valóban magas a színvonal és én például, amikor első előkészítőről kijöttem úgy álltam hozzá a kérdéshez, hogy "Áá..a Karinthyba úgyse vesznek fel"..ne adjátok föl én is csináltam tovább és utána még fel is vették, egy idő után megszokjátok a tempót, mint én is. Bátran jelentkezzenek, nagyon megéri, ha valaki becsületesen végigcsinálja! Ha bárkinek van kérdése a sulival kapcsolatban írjon nyugodtan privátban! :)
2016. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
*járók *vettek
2016. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
*járok
2016. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, őszintén szólva sok erőt adtatok, szóval úgy döntöttem járni fogok rá. :) Szerdán volt az első, azon nem voltam, de szerencsére novemberig lehet jelentkezni. Mindenkinek sok sikert az évhez! :D
2016. szept. 15. 16:49
 7/21 anonim ***** válasza:
Jó döntés;) neked pedig sok sikert a felvételihez!!
2016. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:

Nagyon jól tetted h jársz :)

Én is jártam tavaly, szerintem nagyon hasznos volt. Fel is vettek :D

2016. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi székesfehérváriak vagyunk, így nem áll módunkban az előkészítőn részt venni. Ettől függetlenül van esélye a lányomnak bekerülni? A magyartól nem félünk, mert olyan elvetemült tanára van, hogy középiskolás szintű magyart tanít nekik. Az a kérdésem lenne, hogy a Krinthy által kiadott feladatgyűjtemény, amit a tájékoztatón vettünk meg, azért valamilyen szinten segít neki? Illetve, ha azt meg tudnátok még mondani, hogy az angol kéttanra mi volt az utlsó felvett pontszáma. Tudom hogy minden évben más, de még is jó lenne viszonyítási alapnak.
2016. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Én is a Karinthyba járok, jártam tavaly előkészítőre, tényleg sokat segített. Viszont több osztálytársam van, aki nem járt előkészítőre, mégis bekerült. A karinthys feladatgyűjtemény is sokat segít szerintem :D

A ponthatár pedig mindig változik, attól függ, hogy milyen nehézségű a központi felvételi, illetve, hogy milyen az országos átlag. A kéttan angolon tavaly előtt 171-172 pontja volt az utolsó felvettnek azt hiszem, viszont tavaly mivel nagyon alacsony lett az országos átlaga az írásbelinek, így akkor ez sokkal lejjebb ment. A legalacsonyabb pontszámú osztálytársamnak, akiről tudok 165 pontja volt. A németet és az emelt angolt nem tudom, de ott általában kevesebb pont is elég szokott lenni a bekerüléshez. Tehát igazából minden az írásbelitől függ. Sok sikert a felvételihez! :)

2016. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!