Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek kell szólni, ha újra...

Kinek kell szólni, ha újra akarom írni az érettségit? (emelten)

Figyelt kérdés
Gimiben érettségiztem.Most OKJ-n vagyok,egy szakközépben.De jövőre el akarok menni az egyetemre.

2016. szept. 13. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jövő tavasszal szeretnél érettségizni, akkor majd december és február között tudsz jelentkezni. Kitöltessz a neten egy jelentkezési lapot, kinyomtatod, bemész a Kormányhivatalba, kapsz egy csekket, befizeted, aztán leadod a jelentkezési lapot.

Az emelt szintű érettségi ára 28.000 Ft jelenleg.

2016. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Akkor az ofőnek ne szóljak?
2016. szept. 13. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Rossz válasz. Ha tanulói jogviszonya van a szakgimnáziumban (gondlom, régi nevén szakközép), akkor tavasszal csak ott jelentkezhet.
2016. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ofőnek? Azt írtad, hogy OKJ-n vagy, azaz már nem vagy tanulói jogviszonyban a gimnáziummal, (az OKJ, meg ilyen szempontból nem számít). Ilyenkor az első válasz a helyes!
2016. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ez egy szakközép/szakgimnázium
2016. szept. 14. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Most akkor szakközép vagy szakgimnázium?
2016. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szakgimnázium.De én 2 éves OKJ-n vagyok,ani most indult utoljára.Jövőre már 4+1 év lesz
2016. szept. 14. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:
OK. Ha szakgimnáziumba jársz, és ott van tanulói jogviszonyod, akkor továbbra is a #3 válasz a helyes, akárki akármit mond. Még akkor is, ha okosok lepontozzák, mert ez jogszabály kérdése, nem népítéleté. Tehát az iskolatitkárságon lehet intézni. Ha nem tanulói jogviszonyban vagy, akkor önállóan intézheted a kormányhivatalban.
2016. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!