Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tömörkény István gimnázium...

Tömörkény István gimnázium környezetvédelmi orientációs szak?

Figyelt kérdés

Vajdasági vagyok, színötös tanuló.Nagyon megtetszett ez a szak és szeretnék ide járni.Szerintetek nehéz bejutni vagy nehéz az iskola?

A suli mögötti koleszbe vagy ortutayba menjek(barátnőm oda megy)

És ha befejeztem mit ajánlotok hova lehetne tovább menni..gyógyszerészeti?

14/L

előre is köszi a válaszokat :D



2016. szept. 19. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

En oda jartam 10 evvel ezelott. :D Azota biztos sok minden valtozott, de en nem ajanlom.

Sok ertelme nincs, foleg ha utana tovabb akarsz tanulni. Annyi, hogy volt kornyezetvedelem orank, de erettsegizni se nagyon lehetett belole.

Vagy sima gimnazium vagy biologia szak inkabb. Es tanulj nyelveket.

Kolesz 10 evvel ezelott nagyon gaz volt. 10 agyas szobak, csak lanyok, orult nevelonok.

Le is leptem az Ortutayba. Na az meg a masik veglet. Ivas, szex, kijaras. :D

Na jo emlekek tortek elo, hehe.

2016. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha amellett, hogy jó tanuló vagy, valóban okos is vagy (csak mert szintén vajdaságiként tapasztaltam, hogy nálunk egyes falvakban, ahol mindenki ismer mindenkit, elég gyakori az "ajándékba adott ötös" általános iskolában), és a gyógyszerészet érdekel, akkor én inkább a Radnótit ajánlom, annak is a kémia (inkább, mert gyógyszerészeten nagyon kelleni fog!), vagy esetleg biológia tagozatát.
2016. szept. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

RMG, SZTE Gyakorló, Deák gimnáziumok.


Ha a gyógyszerész szak érdekel majd az egyetemen, akkor RMG és az SZTE Gyakorló gimi.


Én RMG-s voltam, jó iskola, a kémia-biosz tagozat kifejezetten erős, de a legerősebb a matek spec osztály.

2016. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tömörkény egy jó művészeti suli hírében áll.

Én úgy tudom, hogy ez a tradicionális profilja.


Pl. egy ismerősöm RMG-be került, matematikára, de nem ment neki (kettesei voltak), mert ő táncolni szeretett, átment a Tömörkénybe és jó-jeles diák lett, majd táncművész. Ma egy dániai társulatnál táncol éppen, ha jó tudom. A Tömörkényről ezt tudnám neked leírni.

2016. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz bejutni, ismerősöm 120. helyről bekerült, úgy hogy 15-öt vesznek fel. Szerintem ez már árulkodik valamiről. A szaknak konkrétan semmi értelme nincs, mert nem tanulnak semmit emelt szinten, csak van környezetvédelmi órájuk és ennyi. Egy baromi nagy időpocsékolás oda elmenni. Gyógyszerészetről ne is álmodj a környezetvédelmi szak után, akkor inkább válassz valami normális iskolának a kémia tagozatát.
2016. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azért jöttem erre a szakra, mert ez állt a legközelebb a biológiához. Ne várj sokat, két év környezetvédelem, heti két órában, amit úgy képzelj, hogy egy kicsit "belekóstolsz", majd eldöntheted, hogy tényleg akarsz-e ezzel foglalkozni. Vannak gyakorlatok is tanév közben, elég jók szoktak lenni. :) 11-től kötelező fakultatívan felvenni a biológiát, nincs választási lehetőséged és a német a kötelező nyelv. Bárhova mehetsz igazából tovább ezzel. Az iskola nagyon jó, a hangulat, meg minden, nekem a tanárok közül volt néhány csalódás, 9-ben szinte kiszóródnak az "életképtelenek" és megmaradnak a rendesek.

Sok sikert! :)

2017. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!