Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tippek, melyik iskolát válassz...

Tippek, melyik iskolát válasszam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elérkezett, amitől már tavaly elkezdtem parázni: továbbtanulás. Tanácstalan vagyok, és gondoltam kérek egy kis segítséget a néptől. Nem azt kérem, hogy mondjátok meg hova menjek, én csak tippeket, ajánlásokat várok, aztán ha tetszik a dolog, meggondolom.


Vas megyei vagyok, a közelben szeretnék iskolába járni. Én mennék, ha úgy adódna, de anyukám szerint a kollégium nem nekem való. Szóval ez kilőve.


Én mindenképpen angolt szeretnék tanulni. ( bár eddig németet tanultam/tanulok, de volt talán 2 év mikor áltisban angolt tanultam.nagyon nem szeretem a németet, de nem csak ez az indok) Honlapokat böngészve biológia-angol tetszik a legjobban. Szeretem a természetet, szeretek rajzolni, festegetni. Művészi kilőve, mert annyira nem vagyok ügyes, plusz ahogy nézegettem, nem nekem való. Ezeken kívül érdekel a szpihológia is. Ezzel pl. szívesen foglalkoznék.


Anya szerint a legjobb lenne szakközépiskolába menni, hogy érettségi mellett legaláb lenne egy szakmám, és közben úgyis meggondolhatom majd, és elvégezhetek egy OKJ-s képzést suli után. (ha úgy tetszik)


Mi a véleményetek? Tudom, nagyon kevés dolgot írtam le, de talán érthető. Még válaszolhatok más dolgokra is, ha olyan a válasza valakinek. Csak nem tudom mit érdemes még ezeken kívül leírni. Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 25. 18:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még a töri-angol lenne olyan amit szívesen választanék.
2016. szept. 25. 18:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak mert fáj:

*pszichológia

2016. szept. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam.
2016. szept. 25. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem viszont MINDENKÉPP gimibe menj, és szerintem kifejezetten ragaszkodj hozzá, akkor is, ha anyukád a szakközepet preferálja. Főleg az új változtatások után, egy nem annyira jó nevű gimiből is könnyebb lesz továbbtanulni, mint akár egy viszonylag jó szakközépből, új nevén "szakgimnáziumból". Bevezették, hogy KÖTELEZŐ szakmai tárgyból érettségizni, a természettudományos tárgyakat meg nemes egyszerűen összegyúrták, szóval pl. bioszból, kémiából, egyáltalán nem is érettségizhetsz. Meg úgy egyáltalán, én úgy gondolom, hogy a nyolcadikos kor NEM a pályaválasztás ideje, akármennyire is jelentős részben ez van sajnos kódolva a mostani, nagyon rossz rendszerbe. Menjél gimibe, aztán, ha szeretnél, menjél felsőoktatásba-írtad pl. a pszichológiát, nos oda pl. be is kell kerülni, ahhoz pedig emelt szintű érettségi, meg nyelvvizsga(A gimiben tanulhatsz KÉT nyelvet is...) kell, arra pedig a szakközépben nem fognak felkészíteni, illetve a fölösleges szakmai órák el fogják venni az időt attól, hogy mondjuk az angolra, meg a bioszra készülj, méghozzá olyan szinten, hogy egy jó magas pontszámmal felvegyenek egy olyan helyre, mint pl. a pszichológia.Szerencséd van, oda pl. ez a kettő pont jó felvételi tárgynak.:) Ugyanakkor ha mégsem akarsz felsőoktatásba menni, akkor azokat szakmákat, amiket szakközépben tanulnál, gimi után is tanulhatsz, akár nappali rendszerben is, méghozzá úgy, hogy akkor már az érettségi tárgyakat nem kell tanulnod. A legelitebb gimnáziumból is, ha kozmetikus, vagy villanyszerelő akarsz lenni, minden további nélkül lehetsz, még felvételizned sem kell, csak időben odamész beiratkozni, a szakközépből(új nevén szakgimnáziumból), viszont sokkal nehezebben leszel pszichológus, mert egyrészt bioszból pl. eleve nem érettsgégizhetsz, mert NINCS bioszóra, és a szakmatanulás meg el fogja venni az időt attól, hogy angolból magadtól, önszorgalomból többet is csinálj, mint amit a suliban kötelezően elvárnak, ami pedig, ahhoz, hogy felvegyenek pszichológiára szükséges, mert olyan pontszám kell hozzá. Igazából érettségi előtt bármiféle szakmával foglalkozásnak csak akkor lenne értelme szerintem, ha biztosan tudnád, hogy azt akarod majd csinálni, de ez egy 14 évesnek meggyőződésem szerint nem dolga. Legyen az érettségi az alap, és utána még mész valahova továbbtanulni, majd AKKOR eldől, hogy felsőoktatásba, vagy szakmát.
2016. szept. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Mindenképp megfontolom!
2016. okt. 2. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!