Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy szakközép?

Gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.os de nem tudok választani hogy gimi vagy szakközép. Informatikára akarok menni.

Jegyeim:


7:

Töri: 3

Angol: 3

Magyar: 2

Irodalom: 2

Fizika: 2

Informatika: 5


8:


Töri: 5

Angol: 4

Magyar: 3

Irodalom: 4

Fizika: 5

Informatika: 5


A központikon átlagosan Magyarból 48-at matekból 30-at írtam.


a kompetencia tesztem anno magyarból 94%-os lett a matek 65%-os lett.



2016. okt. 16. 14:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Én is a gimi + progmat (mai nevén programozó informatikus) kombinációt ajánlanám. Indokom: Az informatika tipikusan az a terület, ahol az igazán sikeresek nem iskolában tanulják a dolgokat, így ha tényleg érdekel, nyilván te is foglalkozol már a témával (vagy fogsz nemsokára), a progmat már csak „hab a tortán”.

Ha pedig ne adj' isten a gimi alatt rájössz, hogy mégis mással foglalkoznál, akkor még más felsőoktatási szakra is mehetsz onnan (persze nyilván szakközépből is, de ahogy előttem írták, gimiben jobban koncentrálsz az érettségi tárgyakra).

2016. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Bogi11 ***** válasza:
28%
A kompetenciád és a központi tesztjeid alapján jó képességű gyerek lehetsz. Még semmi sem késő, bár jobb gimnáziumba már nehezen vesznek fel ilyen rossz hetedikes jegyekkel. De a hatalmas pozitív változást szerintem mindenhol értékelik. És vannak olyan sulik , ahol a hozott pontok kevésbé számítanak. A matekra gyúrj még rá, az is fejleszthető. Sok sikert!
2016. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Olyan gimibe menj, ahová ezzel az eredménnyel fölvesznek. :) Gyanús nekem, hogy ez a kérdés provokáció. Ha nem, akkor reális esélyed van szerintem pl Óbudán a Kerékbe, ott azt hiszem, van infós osztály. Nagy kérdés, milyenre írod élesben a központit, de a ketteseket sehol nem szokták szeretni.
2016. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Bogi11 ***** válasza:
56%
Utolsó, hát igen, a 8-os jegyeket vajon honnan tudja?
2016. okt. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Olyan gimnáziumot keress, ahol van informatika tagozat.

Sok sikert a felvételihez!!

2016. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Gimit válassz ha egy szimpla érettségit akarsz.

Ha szeretnéd is megmutatni hogy érsz is valamit akkor SZAKközzépiskola vagy SZAKgimnázium.

2017. febr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!