Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károlyi Mihány Magyar-Spanyol...

Károlyi Mihány Magyar-Spanyol Kéttannyelvű Gimnázium Vélemények?

Figyelt kérdés

Mik voltak a tavalyi ponthatárok?

Jó a közösség?


2016. okt. 27. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne menj oda.
2016. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Csatlakozom az elottem szolohoz semmikepp ne menj oda ha erdekel hogy miert akkor irj privit karolyis voltam
2017. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyetértek az 1. 2-vel
2017. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vanda122 válasza:
Remélem, még sokan megfordulnak itt is olvassák ezt a véleményt is és nem csak azoket akik utalnak tanulni és emiatt mondják az iskolára hogy rossz...Az tény hogy ki kell fogni a jó tanárokat, bár én most vagyok knys és az én osztályon kivétel nélkül csak jó tanárokat kapott😅 Én imádom, ide akartam jönni és nem omlottak össze idegileg, jelentkezni élek...van időm zenét hallgatni, sorozatot nézni találkozni a baratnoimmel és 4 vagyok spanyolból, sőt mondhatnám hogy a jó spanyolosok közé tartozom. De ezt Cska motivációval és szorgalommal lehet vegig csinálni. Ha nem tudsz megtnaulni az elején 4-5 oldalnyi szót, és ha nem kapod el tempót az elején akkor tény is való hogy véged...Nekem nincs nyelverzekem, de ennek ellenére is megy. A spanyol légy tnaulhato nyelv csak be kell seggelni, a Károlyi pedig úgy veled veri az első évben hogy sosem felejted el😁
2018. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt meg kéne érteni magát az iskola célját.


Nagyon ellentétesek a vélemények és ennek egy oka van. Van egy alap dolog, ami kell a Károlyihoz és az a motiváció.


Ha valaki csak azért megy oda, mert jó hangzik, hogy megtanul spanyolul egy színvonalas iskolában, hamar át is irattatja magát egy másik suliba. Ha valaki motivált, akkor ott is érettségizik le.


A tanárok a tantárgyukon belül mindenre kiterjedő, komoly tudással rendelkeznek és, mivel ez egy nívósabb iskola, ők felteszik valahova a mércét és el kell érned. Ha ezt nem tudod teljesíteni sehol vagy éppen csak eléred, akkor érdemes elgondolkodni iskolaváltáson, hiszen nem minden diák tud lépést tartsni a tantervvel. Persze más, hogy, ha egy vagy két tárgyból nem megy, mert mindenkinek van gyengepontja. :)


Az, hogy humánbeállítottságú és a reál tárgyakat nem oktatják jól, természetes, aki ezzel szeretne foglalkozni, nem egy kéttannyelvűbe jelentkezik. Ez olyan, mintha biokém tagozatba mennék, közben némettanár szeretnék lenni.


"A tanárok lutri" mindenütt ugyanolyan, minden gimiben van, aki érthetően leadja a tárgyat és van, aki nem.


A tanárok szigorúsága nem mérvadó, ők nem a lelkisegély, hanem azért vannak ott, hogy eltámogassanak a célodig, ami ac1 spanyol nyelvvizsga.


Amúgy mindegyik tanár foglalkozik a diák lelkiállapotával, csak ezt lehet "tyutyumutyu" meg ölelkezés, meg kivételezés nélkül. Akik többet tapasztaltak, már első ránézésre látják, hogy hol és hogyan kell segíteni. Az egyetemen már ez se lesz.


Az iskola biztosít lehetőségeket, ahol nívósabb pályázatokra nevezhet az ember, elmehet külföldre, megismerheti a spanyol, d.a. kultúrát, etc.


Szóval nem az a fő kérdés, hogy szeretjük e a sulit vagy nem, hanem, hogy Neked vagy bárkinek megvan e hozzá a motivációja az iskolához.

2020. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!