Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Fazekas Mihály...

Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium szóbelijéről kérdeznék (? )

Figyelt kérdés

1. Ha _term.tud._ szakra jelentkezem, behívnak szóbelizni, akkor mitől függ, hogy melyik tantárgyakból kell "felelnem"? Az összesből kell (Biológia, Fizika, Kémia), vagy csak egyből?


2. Hány (nagyobb) kérdés van (amit pontoznak)? Mert ugye van vagy 90 tétel, vagy nem tudom mi.


3. Mit pontoznak? Hogy jön ki az 50 pont? Így, érzésre pontoznak? Csak nem.. Hat akkor?


Köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 2. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

1.Nem,2 szabadon választott tantárgyból kell szóbelizned.

2.nemtudom

3.Gondolom kijön egy pontszám,azt megszorozzák 1,4-gyel és annyi a pontod.Ha keveset hibázol 40-45pont,ez a hibák számától függ szerintem.(az 1,4-et a gimi felvételi tájékoztatójából szedtem)

Amúgy én is oda szeretnék felvételizni!:)

2016. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1+ még ott van a matek is,4 tantárgyból 2-ből kell szóbelizned
2016. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.) Semmitől. Tőled függ, hogy a biológia, fizika, kémia vagy matematika tantárgyak közül melyik kettőből akarsz felvételizni. A felvételi vizsga elején megkérdezik, melyikekből akarsz szóbelizni, és akkor a neten lévő témakörökből kell húzni 1-1 tételt, a 2 választott tantárgyhoz kapcsolódóan.


2.) A választott tantárgyból az összes felsorolt tételből (pl.: fizikából 36 tételből) bármelyiket húzhatod. Az adott tételhez adnak kb. 3-4 segítő kérdést, ami alapján fel kell építened a feleletedet. A tételen képek is lehetnek.


3.) 10 pont szimpátia, 20 pont egyik tantárgy, 20 pont másik tantárgy. A tantárgyaknál azt pontozzák, mennyit tudsz, mennyire kell kijavítani, mennyire biztos a tudásod. A szimpátiát pedig az alapján pontozzák, hogy mennyire vagy szimpatikus nekik, mennyire találnak odaillőnek a suliba, és hogy a szabadidős tevékenységeid mennyire összeegyeztethetők a sulival.

2017. febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod hármas, hogy pl a közegellenállásról nekem magamtól kell beszélnem egy jó ideig? Nincsenek olyan feladatok fizikából, hogy pl a menetidő kiszámítása? Vagy tegyük föl, hogy a sebességet húzom. Elmondom a definícióját; a kiszámítását; a jelét; azt, hogy a képletében mit jelentenek az egyes betűk; a mértékegységeit; és még? Ezen kívül mit tudnék mondani még? Vagy azok a kérdések kicsit gondolkodtatóbbak/hasznosabbak lesznek, pl, hogy a kerék miért nem tapad annyira, mint pl egy tégla, amibe belerúgunk, de ezen felül miért megy mégis előre, ha elindítjuk?
2017. febr. 25. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, főleg magadtól kell beszélni, de lesznek segítő kérdések, feladatok, esetleg képek, amik segítenek felépíteni a feleletedet, hogy milyen szempontok alapján kezdj hozzá a beszédhez. Lehet, hogy lesznek feladatok is, de azok mind a témához kapcsolódóan. És igen, gondolkodtatóbbak lesznek a kérdések, pont úgy, ahogy leírtad.
2017. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2017. febr. 25. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!