Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinformatikáról...

BME mérnökinformatikáról írnátok pár véleményt?

Figyelt kérdés
Főként a tananyagmennyiség, -nehézség, vizsgák, tanárok, és az első év érdekelne elsősorban. Ha esetleg van, aki elvégezte és sikeresen el tudott helyezkedni leírná tapasztalatait, tanácsait?

2016. nov. 2. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Tananyag: sok és nehéz. Ha nemcsak az informatikához, hanem az elméleti matematikához is komoly érzéked van, akkor megcsinálható, de ha nem vagy abszolút zseni, ne számíts arra, hogy az egész anyagot hasznos módon meg tudod tanulni. Sokszor voltam kénytelen magolva típuspéldákat tanulni, hogy egyik-másik tárgyat meg tudjam csinálni, és ebben sokszor az sem segített, hogy egy csomó tárgyat utáltam, motiválatlan voltam. A BME végigviteléhez fontos, hogy ne legyél lusta, ne tántorítson el a sikertelenség, és hogy olyan dolgokat is tudj tanulni, amit teljes szívedből megvetsz. Mindenkinek van ilyen - a sok elméleti matematikás tárgy, vagy a grafika, vagy az adatbázisok...


Vizsgák: az írásbeliek általában néhány próbálkozással abszolválhatóak. A szóbeli vizsgákon halálosztás megy, pl. BSz-ből (bevezetés a számításelméletbe) a kettes követelménye az, hogy minden definíciót és tételt tudjál az egész félévi anyagból (!), és ez nem vicc, komolyan veszik: ha nem tudod kimondani az egyiket, akkor megbuktatnak, hiába tudod nem csak az egész anyag, de akár csak a tételed többi részét is hibátlanul (amúgy is végigkérdezik az összes tételt). Ez a módszer még végigkísért néhány tárgyon.


Tanárok: hát, ez változatos. Vannak laza és jól tanító fiatal előadók (de még az idősebb korosztályból is néhányan), de van azért néhány tipikus begyöpösödött vénember, aki azt hiszi, hogy az ő tárgya a világ legfontosabbja, és a jó oktatót a magas bukásarány, a segítőkészség és a jóindulat teljes hiánya, vagy az elavult technológiájú, unalmas előadásmód jellemzi. Sajnos nem minden esetben lehet válogatni, sok tárgynál egy tanár van, akit el lehet viselni, néhány tárgynál (pl. fizika) pedig a kisebb rosszat kell kiválasztani.


Első év: sokan azt mondják, ez a legnehezebb, és tényleg itt morzsolódnak le a legtöbben. Tény, hogy baromi nehéz tud lenni, de szerintem a vége sem könnyebb, és igenis ott is ki lehet bukni, akkor is, ha már csak néhány tárgyad van hátra az egész képzésből.


Összességében: a BME-VIK mérnökinfó szaka egy lélekölő pokol. Ha a szakmai motivációd vagy a Schönherz koli alkoholmámora elég ösztönző erőt jelent ahhoz, hogy belépj ebbe a pokolba, és éveken keresztül benne gázolj, akkor egy értékes papírt kapsz a végén. De jól gondold meg. Félreértés ne essék, nem elrettenteni akarlak... na jó, de. (Mondjuk más hasonló informatikus szakokkal nincs tapasztalatom, szóval csak így önmagában tudom vázolni a várható jövőképet.)

2016. nov. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon egyoldalú az előző hozzászólás. Valóban nehéz iskola, kitartás kell hozzá, sokszor nem fog elsőre menni, és tanulni kell, de tényleg. Ellenben olyan tudást kapsz, amivel nagyon könnyű lesz majd a munkaerőpiacon. A jó alapok (főleg matekból meg kisebb részben fizikából/informatikából) önbizalmat adnak az elején.


Nem gondolom, hogy lélekölő pokol lenne az egyetem. Maximum annak, aki nem szokott hozzá, hogy az értékes dolgokért küzdeni kell az életben.

2016. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Hát pont ez az, hogy nem ad olyan tudást. A technika, technológia rohamosan fejlődik, amivel nem tud lépést tartani az egyetem és az oktatás. Tehát, amikor megkapod a diplomád már elavult lesz. Készséget ad, ha elvégzed. Megtanulsz túlélni, kutatni, önállónak lenni, mert ha nem akkor nem végzed el. ez a készség ami sokat jelent és a piacon ezt értékelik a cégek. Tudják, ha túlélted ezt a poklot és elvégezted, akkor bármire képes lehetsz. Ennyi. De ez csak kezdetben számít. + év gyakorlat után már nem számít, hol végeztél, hanem csak az, hogy mit tudsz, mik az eredményeid. Ezért nyugodtan menjél az ÓE-re, jobban jársz. Vagy gazdasági informatikusnak.
2016. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Felteszem azért érdeklődsz, mert mostanság fogsz érettségizni, én idén érettségizem és kezdtem el a BME-VIK mérnökinfó szakot, és - nekem legalább is - nagyon nehéz. Úgy érkeztem, hogy tudtam programozni C-ben, így legalább az nem jelentett kifejezett nehézséget, minden más igen. Egy pillanatra nem figyelsz és lemaradsz az anyaggal. Egyik napról a másikra, óráról órára kell tanulni. Folyamatosan. Ha elbukod a félév eleji a 0. ZH-t matekból (ami sanszos sajnos) akkor még plusz bevezető matek tárgyat is fel kell vegyél, így van hogy 7-8 után végzel, azaz 10-12 órát vagy benn az egyetemen. Ezután hazaballagsz és le KELL ülj tanulni és foglalkozni a dolgokkal, mert lemaradsz a f@$zba és kész. Hiába van pót, a megterhelés folyamatosan annyi, hogy ha valamiből pótoznod kell egyszerűen nem fér bele a készülés a többi tárgy mellett az idődbe. Óriási pörgés jellemzi az egészet. Katasztrófa. :D


Összeségébe eddig nagyon nem tetszik, persze ez erről szól, köbö tudtam is, hogy mit vállalok, de engem borzasztó módon arcon csapott, hogy mit várnak el.

2016. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó: azt leírhatnád, hogy miért "sanszos", hogy elbukod a matek 0.zh-t, ahol KÖZÉPSZINTŰ ÉRETTSÉGI anyagot kérdeznek. Ha valaki ezt az óvodás szintet nem tudja, akkor mit keres ott?
2016. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Az a szegyén, hogy egyetemen középszintű matekot kérdeznek. Olyat kérdeznek, amit nem tanítanak, ami nem tananyag. A másik szégyen, hogy Bev. Matek tantárggyal 2 kreditet tudsz szerezni a választhatók terhére, miközben középsulis matekot tanítanak benne. Érted? Egyetemen úgy szerzel diplomát, illetve a diplomádhoz 2 kreditet, hogy középsulis középszintű matekot tanulsz? Ez vicc.

Vicc az is, hogy a 0. ZH pontszámait nem számítják bele a féléves teljesítményedbe, miközben az is egy zh, és ha nem sikerül nem kapsz aláírást, hiába sikerül az egyetemi szintű további két zh-d a tárgyból, ha a 0. középsulis középszintű 0. zh-d nem sikerül. Ez is vicc, hogy sikerülhet az egyetemi szintű 2 zh-d, ha a 0. zh-d nem? NEm fontosabb az egyetemi szintű 2 zh-d, mint középsulis? Ha meg sikerül, akkor miért nem adják hozzá a pontjaidhoz, ami beleszámít a vizsgába? Vicc ez az egész, hallgatók szívatása, kritikán aluli dolog, mely nem méltó a BME-hez.

2016. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A néhánnyal felettem hozzászólóval egyetemben, én is most kezdtem szeptemberben.. :D

Jeles érettségivel érkeztem, de itt kb a szabadidőm 95%-t tanulásra kell fordítani, hogy meg legyenek a tárgyak (és még nem is jó érdemjegyről beszélünk).

Igen, nagyon nehéz. Néhány tárgyat konkrétean sehogy v szarul oktatnak, de a többinél korrektek és felkészítenek és csak rajtad áll a dolog, hogy sikerül-e.

2016. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon mókásan kitalálták ezt a rendszert :)

Többnyire elvárják, hogy legyen diplomád, de közben az egyetemen a képzés nem éppen hatékony.

Mindemellett behozták az OKJegyzéket (amit össze-vissza variálnak) annak érdekében, hogy egy csomó pénzt keressenek azokon az embereken, akik nem mentek egyik csodálatos egyetemre sem. Még ehhez hozzájön az is, hogy hazudnak. "Kettő OKJegyzékes képzés ingyenes". Egyetlen OKJegyzékes képzés se ingyenes. Ez egy hazugság. Pénzt kérnek olyan jogcímeken, mint "alapítványi hozzájárulás", vagy mint "vizsgadíj" stb... Már csak a "borravaló" lenne röhejesebb ezeknél, amikor ingyenesnek hirdetik. De ha ingyen lenne, akkor se érnek semmit.

Ahhoz, hogy itt érdemi változás legyen, nem csak a hallgatóknak kellene összefogniuk, hanem úgy összességében az alkalmazottaknak stb. Elég összetett ez a probléma, de mindig vannak, akik hatalmasat kaszálnak mások nyomorúságából.

A magyar oktatás gyengeségére, mint piaci résre kínál most sok IT cég tanfolyami képzéseket. Előre meghitelezi neked a képzési díjakat, cserében aláírhatsz egy szerződést és HA végig sikerül csinálni a tanfolyamot, akkor ledolgozhatod egy IT cégnél a tartozásodat. Na ilyen cégekből már most elég sok megjelent, csak itt is mennek a kamuzások rendesen. Vannak, akik már 4 hónap alatt olyan junior fejlesztők lesznek, hogy csuhajjabizony! Aki kicsit is foglalkozott programozással, az pontosan tudja, hogy mennyi idő alatt lehet elérni egy munkaképes tudást ezen a területen.

Most pedig beharangozták, hogy nagyon megreformálják az IT egyetemi képzéseket. Bizony! Valamiért mindig olyanok reformálnak, akiknek közük sincs a területhez.

Teljes népbutítás megy az oktatási rendszerrel kapcsolatban is.

Olyan szakok és képzések vannak, hogy vicc.

Ma pl. a villamoson azt hallgattam a mellettem álló csajtól, hogy kommunikációt tanul valami nem is tudom milyen lecsó szakon.

Nem is értem komolyan... az emberek megérdemlik ha hagyják így elhülyíteni magukat.

2016. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A BME-t meg az összes ilyen tölteléklóf_szt szervező nagyembereket, akik másokon keresnek nagy pénzeket hatalomból, el kellene zavarni a p_csába azokkal együtt, akik ezt hagyják. Elméleti sz_rokkal stresszeltetik a népeket, közben meg a szakmát nem tudják 3 év alatt se. Mennyire hatékony az a képzés, ahol így tanítanak? Hagyjuk már...

Egyetértek az előzővel 100%-ban. Ha a magyarok nem fognak össze, akkor megérdemlik ezt. Kb. 9 millió ember hagyja, hogy pár száz nyomorgassa. Az arány megítéléséhez nem kell BME-t végezni. Inkább tapossátok egymást tovább meg kapjatok agyvérzést egy kib_szott papírért.

2016. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!