Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségi tantárgyakon...

Az érettségi tantárgyakon kívűl a mást nem kell tanulnom?

Figyelt kérdés
Három tárgyból szeretnék emeltezni, ebből egy kötelező. Ezekrn kívűl ott van a magyar, a történelem, illetve a nyelvek (amiket amúgy is tanulnék). Az a kérdésem, hogy a többi tantárgyat sehol nem fogják nézni, igaz?

2016. nov. 9. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kell az évvégi eredményed. Nem halsz bele, az érettségi sem nehéz, meg az egyéb tantárgyak is teljesíthetőek napi szinten.
2016. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy csak magyarból (irodalom+nyelvtan), történelemből, matekből, egy nyelvből, illetve egy természettudományos tantárgyból nézik az évvégit (utolsó kettőt). Mivel nekem a választottam természettudományos, így csak az érettségi tárgyaimat nézik.

A következő kérdésem, hogy felesleges három emeltet tennem? Eddig nem néztem nagyon utána... Ha jól értettem, csak 100 többletpont vihető, egy emeltért pedig 50 jár.

2016. nov. 9. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges.
2016. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 9. 11:03
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges! - hiszen a tanultakat úgyis rövid időn belül elfeleded!

A felejtés: butulás, ugyanarra szintre jutsz, mint amit nem tudtál...

2016. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
dubitus, sajnos nem értem mit akarsz mondani ezzel.
2016. nov. 9. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Felesleges a 3 emelt, elég 2. Mi lenne amugy az a 3?
2016. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:
Gondolom nyelv, nyelvvizsga miatt?
2016. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Matek, fizika, informatika - így nyilván az info ugrik, nem tudtam, hogy nem lehet annyi pontot vinni emeltekből (fent rosszul írtam, a matekot nem kellett volna külön leírnom, eddig nem vettem észre). Mégcsak a tizediket kezdtem, szóval még van időm, hogy ilyenek kiderüljenek:D
2016. nov. 9. 21:30
 10/11 dq ***** válasza:
49%

Amúgy érdemes lehet minden mást tanulni, mint amivel foglalkozni szeretnél.


Gondolj bele, hogy egész életedben kb annyit fogsz tudni kémiából, biológiából, zenetörténetbõl, filozófiából meg milyen tárgyaid vannak, amiket most megtanulsz. Késõbb sem lehetõséged, sem idõd, sem igazán elszántságod nem lesz újra tanulni.


Az meg, amit most tanulnál matekból, fizikából meg infoból, az teljesen felesleges lesz késõbb, adott egyetemen úgy sem fogsz tudni továbbmenni hogy ha nem tudod a mostani anyagagot sokkal jobban annál, mint amire most fel tudnád szívni magad.


(Meg, a mûszaki egyetemekre nagyon alacsony a ponthatár mondjuk orvos/jog/közgazdász szakokhoz képest, hogy nagyon szükséges legyen pontokat gyûjtögetni.)

2016. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!