Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne pár kérdésem a továbbtan...

Lenne pár kérdésem a továbbtanulással illetve a Babits Mihály valamint a Madách Imre gimnáziummal kapcsolatban pl. :Milyenek ezek a sulik?

Figyelt kérdés

Szóval lenne pár kérdésem:

Az iskolák amiket beírtam(ideglenes jelentkezésbe)

Babits Mihály gimnázium (magyar tagozat)

Madách Imre gimnázium (Francia kezdő,nyelvi előkészítő)

Nekem tavaly sajnos... 4,4 lett az átlagom 4 tantárgyi dicsérettel amiből a töri ami számít is

Eddig angolból,töriböl,irodalomból és tesiből dicséretes 5-ös vagyok és ezeket mindig megszoktam tartani.Most jelenleg 4-re állok föciből,kémiából és matekból...a többiből mind 5-ös vagyok.Felvételi lapokat már gyakoroltam a magyar felvételiket átlagosan 35 p alatt írom meg fogalmazással együtt.És a javítókulcs alapján 2-3 hibát szoktam ejteni.A humán egyébként is az erősségem. Rengeteg versenyen indultam már főleg versmondókon ahol a mai napig dobogós helyezett vagyok.(nem felvágásból csak,hogy tisztában legyetek a képességeimmel)

Kérdésem lenne,hogy mennyi esélyem lenne-e bejutni ezekbe a gimikbe?

Illetve,hogy van-e tapasztalatotok a sulikkal kapcsolatban

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L



2016. nov. 9. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az újpesti Babitsba ha a központit kb 70-80 %-osra megírod akkor van esélyed bekerülni. A Babitsban csak a 8 osztályos gimis rész erős, a 4 osztályos gimis rész nem erős, de azért itt is teljesíteni kell.
2016. nov. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

esetleg te is egy Babitsos vagy?

2016. nov. 10. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de a rokonom oda jár és naprakész vagyok. :)
2016. nov. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Babitsba járok és nagyon szeretem, csak ajánlani tudom. Elég erős suli (nem olyan erős, hogy beledöglesz, de azért teljesíteni kell), jók a programok és a közösség is.

A felvételiről és az esélyeidről nem nagyon tudok nyilatkozni, de azért egy 4,5-7-es átlag szerintem kell a felvételi tárgyakból, plusz egy jó központi (mint ahogy előttem is írták).

2016. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia :) Köszönöm részedről is a választ :)
2016. nov. 12. 21:02
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát azért a Madách és a Babits nem egy szinten van...a Madách jóval erősebb! Tavaly 75 pont alatt szóbelizni sem hívtak be diákokat. Én oda járok, szóval megnyugtatlak ez nem azt jelenti,hogy beledöglesz a tanulásba, sőt a tanárok nagyon megértőek és liberálisak mint ahogyan az egész iskola, de megválogatják,hogy kiket vesznek fel. És csak a legjobbakat :)
2016. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi a választ!

Téged hány ponttal hívtak be szóbelire?

2016. nov. 19. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Babitsos vagyok, nyolcosztályos képzésben és csak ajánlani tudom a sulit!

Sajnálom, de a felvételiről és az esélyeidről nem tudok véleményt írni, mert már elég régen írtam meg a felvételimet, és akkor még csak 11 éves voltam, szóval nem igazán figyeltem ezekre.

A diákélet színes, jók a programok és nem csak résztvevőként, hanem szervezőként is szuperek.

A diákok befogadóak, könnyű barátkozni.

A tanárok nagyobbik része szerintem jól tanít, közepes mértékben szigorú, de ott van az a sokkal kisebbik rész (mint minden iskolában), akik nem túl nagy sikerrel próbálják meg élvezetessé, érdekessé tenni az órákat. Szerencsére kevés ilyen tanár van, talán kettő tanít/tanított.

Tanulni kell,de te döntheted el, hogy hogyan tanulsz. Ha nem tanulsz lemaradsz, és akkor nehéz bepótolni a kimaradásokat. Talán már későn jössz rá, hogy mégis arra a bizonyos egyetemi szakra akarsz menni, ahová nincsen elég pontod a lustaságod miatt.

Ha azonban tanulsz, készülsz, akkor nyitva vannak a legnehezebb képzések ajtajai is. A tanárok maximálisan felkészítenek, támogatnak, de csak ha te is szeretnéd, és rendesen tanulsz. Mondjuk ez kicsit most úgy hangzik, hogy a tanárok megkérdezik, hogy ki akar tanulni és csak azokkal foglalkoznak, akik jelentkeznek...de inkább úgy értem, hogy aki nem szeretne tanulni, azzal alig lehet kezdeni valamit, akárhogy feszül meg a tanár.

Ezek az én véleményeim, meglátásaim és tapasztalataim, lehet, hogy van aki másképp gondolja, az is lehet, hogy ezek a dolgok még rengeteg másik iskolában is megvannak, de én akkor is csak ajánlani tudom a sulit. :)

2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fuuu nagyon köszönöm a kommented :) Sokat segítettél vele :)

Persze a többiek is❤

2017. jan. 11. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!