Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a Berzsenyi Dániel Középiskolába így?

Figyelt kérdés

Humán szakra:

Jegyeim: 8. valószínűleg:


Irodalom: 5(még 4es de most lesz egy 3jegyes olvasónapló)

Nyelvtan 3

Fizika:5

Matematika:5

Történelem:5

Angol:4


7.osztály:


Történelem:3

Matematika:2

Angol:3

Nyelvtan:2

Irodalom:3


Központikat amit írok átlagban:

Magyar:48-50

Matek:35-40


Szóbelim szerintem 40-50 lesz így kb ennyi pontra számítok:

160-170 így felvehetnek?


Tudom nagyon elszúrtam a 7. osztályt de 8. osztályban már jók a jegyeim.


Szóbeli követelménynél azt veszik figyelembe mennyire szeretek olvasni, mit. Szóbelin szerintetek ha azt mondom hogy a keresztény kultúra iránt való érdeklődésem miatt kiolvastam a bibliát, de regények közül a George Orwell művek érdekelnek azt jó néven veszik?(ez igaz)



2016. nov. 10. 18:51
 1/3 anonim válasza:

A hetedikes jegyeid tényleg nem jók, nem tudom mennyire fogadnák el. Most nyolcadikban még a nyelvtanra gyúrj rá nagyon, mert azt erősen nézik.:) Sok sikert hozzá!

14/l gimnazista

2016. nov. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyelvtanra nehéz lesz mert ilyen jegyeim vannak? 1,1,3,4,5,5
2016. nov. 10. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltételezem hogy a Budapest XIII. kerületiről kérdezted

Így biztos nem lesz könnyű dolgod

Fájni fog az a töri és nyelvtan kettes/hármas meg a matek (igen azt mindenhol nézik) is.

DE ha tényleg olyan ügyes vagy h ennyire feltornáztad magad 8.ra akkor van esély.

Hátrányból indulsz de a hozott pontoknál sokkal jobban értékelik az írásbelit

Ha rendesk szóbelin (velem azok voltak) akkor figyelembe veszik majd h lehet rosszfej tanáraid voltak, a javuló tendenciát (az egy óriási ugrás jegyekben!)

Nálam kellett kifejteni töri tételt is (arra érdemes valahogy felkészülni valahogy.

Jó lenne az az irodalom 5 és próbálj meg minél több jó jegyet becsempészni a nyelvtanhoz, hogy amikor meglátják a tájékoztatódat akkor látják hogy fejlődsz/próbálkozol.

Ezt a 2 hónapot meg kell nyomni de ha nem rontasz és jót írsz az írásbelin akkor nem lesz óriási baj

(Humánra volt aki 100+ os ként is bekerült + ott nincs olyan nagy túljelentkezés mint a nyelvin, oda járok)(ott kb 20-szoros túljelentkezés van)

Na hajrá! sok sikert!

Egy BDGs

2016. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!