Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik budapesti gimnáziumot...

Melyik budapesti gimnáziumot ajánljátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés
8.-os vagyok,4,8-as az átlagom,szeretem a kémiát és a franciát.Angolból középfokhoz közeli tudással rendelkezem.

2016. nov. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kolcsey jutott eloszor eszembe, a francia miatt, szinvonalas iskola, jo a nyelvoktatas.

Karinthy gimi mar tenyleg eros suli (nyelvekben kulonosen, de mindan masbol is), ha szereted/birod a terhelest, akkor nagyon ajanlom. Jokat hallottam rola (osztalykozosseg, tanarok...), most azt hiszem 10. lett az eves rangsorban.

Termeszettudomany teren, 13. Keruleti Berzsenyi! Fantasztikus hangulatu hely, 20-25 helyen lehet most, nyelvekben is jo.

2016. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És olyan suli nincs,ahol kémiát nagyobb óraszámban és franciát mellé?

Van természettudományos,de ott biosz,földrajz,fizika is van mellé....vagy van kémia tagozat,ahol meg csak olaszt és németet lehet tanulni..Petrikben meg orosz/német /angol.

2016. nov. 12. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kémiát szeretnél tanulni, akkor az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumot, azon belül is a komplex természettudományi tagozatot tudom javasolni, a kémiaoktatás országosan itt a legkiemelkedőbb.

Ugyan a több tárgy is emelt óraszámban van oktatva, mégis a kémia a legkiemelkedőbb, amit 6, 5, 4 órában tanulhatsz az első három évben, majd a negyedik évben heti 1 óra szintentartás van (ezzel szemben a mostani általános tanterv 2 évi heti 2-es óraszámmal).

A fizika is magas színvonalon és óraszámban van oktatva, de a többi természettudományos tárgyat is komolyan veszik.

{Csak kémia tagozatot felesleges keresned, csak kémiával nem is érsz semmit, ha egyetemre akarsz menni , plusz nem is nagyon van ilyen.}

Bizonyosan nem tudom, milyen nyelvet tanulnak majd a most felvételizők, mert minden évben változtatják, de valószínűsítem franciát, ugyanis a 11. évfolyamon németet, a 10. évfolyamon oroszt, a mostani kilencediken pedig olaszt tanulnak. [Persze ez az ELTE-től függ.]

Ja és még annyit, ha ide akarsz jönni jól kell szerepelned írásbelin és szóbelin is, továbbá a jegyeid se nagyon romoljanak tovább, igaz a jegyek kevés pontot adnak (110/10):)

2016. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Megnéztem már,de sajnos ezek a nyelvek nem nagyone érdekelnek...pl a Petrik minden szempontból megfelelő,nagyon szimpi,csak hát nincs francia vagy spanyol az is szóba jöhet..
2016. nov. 12. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Félreértettél.

Ezeket a nyelveket a most odajárók tanulják.

Azt Apáczaiban kötött nyelv van, amit az ELTE jelöl ki.

És mivel a korábbi 3 komplexes tagozat más nyelveket tanul, valószínűleg a mostaniak franciát fognak.

De ennek még utánanézek.

2016. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohh,az jó lenne :)
2016. nov. 12. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!