Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meilyk iskola lenne jó nekem?...

Meilyk iskola lenne jó nekem? 13/l

Figyelt kérdés

Szóval...

Nemsokára hazaköltözünk és addigra a 8 éves gimnázium alsó tagozatát kijárnám (Ausztriában lakunk).

Mindenképp egy jó gimnáziumba szeretnék menni, ahol németül tanulnék tovább (lehetőleg Budapesten). De nem tudom/tudjuk, hogy meilyk erős, de "barátságos" is.

Anyukám a DNG-t szeretné, de nekem az annyira nem jön be.

Milyen iskolák vannak még, ahol felsőfokú Német diplomát szerezhetek?



2016. nov. 26. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Felsőfokú német DIPLOMÁT nem fogsz szerezni gimnáziumban, de egyetemen sem nagyon van ilyen...
2016. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Erfe gondoltam (a DNG oldalán van):

"Ami megszerezhető…

Gimnáziumunkban 1996 óta megszerezhető az ún. DSD II (Deutsches Sprachdiplom) német nyelvdiploma, mely az eredménytől függően honosítható felső- vagy középfokú nyelvvizsgaként, de sok esetben belépő is a német nyelvterületen történő továbbtanuláshoz."

2016. nov. 26. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A DSD az nyelvvizsga, igazából végeredményt tekintve ugyanaz mintha más helyen tennéd le a német nyelvvizsgát. Az meg nem iskola függő, befizeted, elmész és vagy sikerül vagy nem. De ha ragaszkodsz a DSD-hez, a Trefortban lehet DSD-zni, de a Trefort 6 osztályos gimi.
2016. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Pilisvörösvár (Schiller Gimi)
2016. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Karinthy Frigyes Gimnázium ( Bp.)
2016. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az én lányom a DNG-be jár és imádja.

Remélem ősztől a kisebbik is bejut.

Én is oda jártam. 22 éve végeztem, akkor még 4 éves volt.

Erős gimnázium, itthon és külföldön is jó az esélyed az általad választott felsőoktatási intézménybe bejutni.

Nem tudom, mi nem jött be neked ott annyira, de beszélgess DNG-sekkel. Jók az osztályközösségek, jó a suliközösség, segítőkészek a tanárok. Nagy előnynek tartom, hogy 0.ban szinte mindent csoportbontásban tanulnak. Azt gondolom az osztrák előéleteddel könnyedén veszed az írásbeli és szóbeli akadályt, amely a haladó németre németből megy és nehéz szokott lenni.

2016. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

Az a baj, hagy a DNG-ről elég sok rosszat olvastam itt GYIKen. Ezért nem tudom, hogy tényleg olyan jó iskola, vagy nem...

2016. nov. 27. 18:29
 8/9 Bogi11 ***** válasza:
A Városmajori gimiben, vagy az osztrák(ÖSB) gimiben is elérhető ez az érettségi szerintem.
2016. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom a jelentkezési lapon jelöld meg a DNG-t is. Csináld meg a felvételi procedúrát. A szóbeliken találkozol az adott suli diákjaival, faggasd ki őket! Ha megvannak a pontok, benyomások még mindig van időd eldönteni márciusig, hogy mi legyen a végleges rangsor.
2017. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!