Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimi vagy közgazdasági szakgimi?

Gimi vagy közgazdasági szakgimi?

Figyelt kérdés

Melyikbe érdemesebb menni?

Melyiknek mi az előnye?

Érdemes ebben a szakmában tanulni?

A középiskola elvégzése után szeretnék majd továbbtanulni felsőoktatásban.

Gimiket még nem nagyon nézegettem...

Közgazdaságiból a Károlyi Mihály Kéttannyelvű Közgazdasági tetszett a legjobban.

Egyébként 5-ös tanuló vagyok (a kémia, fizika, biosz kevésbé megy jól)

14/L



2016. nov. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha tovább akarsz tanulni érettségi után, akkor mindenképpen gimnázium.
2016. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha tovább akarsz tanulni, szerintem is gimnázium, ahogy hallom mostanság , a szakközépiskolákat(ma=szakgimnázium) nagyon feldúlták, pl kémiát tanulni másik iskolába kell átjárni, ha akar a gyerek, vendéghallgatóként. És oda még át is kell érni időre, meg az már nagyon húzós-macerás. Plusz volt itt nem rég egy olyan kérdés, hogy másnak is van-e olyan nap, hogy 10 órája van, és közgazdasági szakközépből írta valaki, hogy heti kétszer van 13 órája is. A hatodik óra még általában okés szokott lenni, de 7.-re már lefárad általában az ember, szóval 13 az már több mint a normálisnak a duplája. Mert most nagyon megvariálták, behoztak még oda nekik új szakmai tantárgyakat. Szóval szerintem gimi mindenképp. Bár én nemtudom, de nagyon erősen azt tanácsolnám, hogy inkább gimnázium. Habár, ha mondjuk pl közgazdasági irányban is szeretnél továbbtanulni, és ez már tuti, hogy csak abból terveznél főiskolát, akkor szerintem jó lehet egy közgazdasági szakgimi is.
2016. nov. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Szakgimi csak akkor, ha tényleg tuti biztos, hogy azzal akarsz foglalkozni!

De mivel az életszemléleted valószínűleg sokat fog formálódni az érettségiig, és tekintetbe véve, hogy a szakgimnáziumok tanterve már nem igazán alkalmas a váltásra, sokkal inkább a gimnáziumot ajánlom!

(Ha szakgimi, és közben rájössz, hogy mégis váltani akarsz, akkor magántanárra vagy önképzésre leszel utalva... Nem lehetetlen, de nehéz (és költséges), és miért hozd magad nehéz helyzetbe, ha nem muszáj?)

2016. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Szakgimi
2016. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!