Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e egyetem után egyetem?

Lehet-e egyetem után egyetem?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék lediplomázni a BCE/BGE-n, de érdekelne utána az SZFE is. Nem tudom, lehet-e állami támogatással bekerülni, úgy, hogy még a tanrendszerbe vagyok az egyetemre, miután már tettem diplomát a másikon? :D Remélem értitek mit szeretnék kérdezni. 17/l.

2016. dec. 6. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 17 vagy, bekerülsz egyetemre és erről a tervecskédről azonnal le fogsz mondani :)

Amúgy meg van adva az államilag támogatott félévek száma, azt nem lépheted túl sehogy sem.

2016. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12 államilag támogatott féléved lehet max.
2016. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval 2 db három éves egyetem belefér.
2016. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van összesen 12 államis féléved, amit a az alapképzésre és ha akarsz, a mester képzésre kell beosztanod. De a 12 államis félévet bárhogy felhasználhatod, akár 3 alapképzés is kijön belőle.

Egyetem akár párhuzamosan is lehet kettő, de egymás után is. A lényeg, hogy a 12 államis féléveddel tudsz gazdálkodni a fenti példádban, ahogy neked tetszik, ha marad államisod, akkor mehetsz az SZFE-re államisra, azt ha időközben elfogynak, utána költségtérítésesen folytathatod.

2016. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* nem 3 hanem 2 alapképzés jön ki, akár. Elütöttem.
2016. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De amúgy egyáltalán nem kötelező államilag támogatottra menni, nagyjából évi 400.000-2.000.000 ft között vannak a félév árak, ha az első egyetem után még kedved lenne tanulni, de a 12 félévből már nincs elég, pénzt is összeszedheted. Informatikán pl. ha jól emlékszek féléve ilyen 300.000 ft. ha mondjuk 5 évet mesterivel végig jársz, marad még 1 ingyenes éved, megnézheted hogy tényleg akarod-e azt a szakot is. Félévi 300.000 az hónapra bontva 50.000 ft.
2016. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
400.000-2.000.0000 között vannak az **ÉV** árak.
2016. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!