Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan számolják az átlagot...

Hogyan számolják az átlagot ilyenkor?

Figyelt kérdés

TVSZ-ben (Bme) le van írva, hogy 2,25 súlyozott átlag és 36 kredit kell két félévre, az állami támogatás megtartásához. Ellenkező esetben átsorolnak.


Idén kezdtem, egy tárgyat elbuktam, ami sok kredites. Számoltam így az átlagot nagyon lehúzza.


Kérdésem az lenne, a súlyozott átlagnál nézik ezt a bukottat is vagy enélkül számítják a teljesített tárgyakkal?


Hallottam már mindkét verziót.

Engem a Bme-n lévő szabály érdekelne, barátom is első éves Elte-n így azt is leírhatná valaki, nála mi a helyzet.



2016. dec. 7. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg az egyetemek TVSZ-eit vagy a Térítésekről és Juttatásokról szóló szóló szabályzatot. (TVSZ mellett szokott lenni vagy annak a melléklete.)
2016. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kar honlapján ez áll:


halmozott súlyozott tanulmányi átlaga alapképzésben vagy osztatlan képzésben

a beiratkozást követő negyedik aktív félév végén nem éri el a 2,25 értéket,


kth-n pedig ilyen van:


korrigált kreditindex alapján megállapítják a kar 15 és 20% legrosszabb teljesítményét, ami átsorolást eredményez

2016. dec. 7. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondolom mindkét dolgot nézik.
2016. dec. 7. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a kettő közül valamelyik dokumentumban szerepelnie kell egy képletnek, hogy mi alapján számolják az adott átlagot.

A BME-t megnéztem neked:S

A TVSZ-ben benne is volt a súlyozott tanulmányi átlag képlete (nyugi, csak a teljesített krediteket veszik figyelembe).

Az ELTE-t keressétek ki ti.

2016. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


itt van ez a korrigált indexes dolog

2016. dec. 7. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!