Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Déri Miksában lányként?

Szegedi Déri Miksában lányként?

Figyelt kérdés

Békéscsabáról költöztem Szegedre, tehát nem igazán voltam otthon az itteni középiskolákat illetően. Volt egy nagyon rossz döntésem, és az Eötvös gimibe mentem infó szakra.

Az már eldőlt, hogy félévkor biztosan át szeretnék menni, de nem tudom, hogy hová. A Déri Miksa és a Gábor Dénes között vacilálok. Mindkét iskolában informatika szakra mennék, csak nem tudom, melyik az erősebb, melyik lenne jobb. Az általánost 4,9-es átlaggal végeztem, és ha minden igaz félévkor is meglesz legalább a 4,8.

A Dériben voltunk nyolcadikosoknak szánt nyílt napon, és nagyon tetszett ez az iskola, de a Gábor Déneséről már lekéstünk.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek bepótolható lehet-e egy féléves anyag olyan tárgyakból, amilyet még soha nem tanultam. Nagyon nem szeretném újrajárni a kilencediket. :)

Illetve még az is érdekelne, hogy milyen lehet egy fiúiskolában lányként. Hordhatnék-e szoknyát, ilyesmik. :)

Bárkinek bármiféle tapasztalata, véleménye van, szívesen fogadom, és köszönöm szépen. :)



2016. dec. 10. 21:34
 1/3 anonim válasza:

Miért gondolod rossz döntésnek az Eötvöst? Tanárok, osztálytársaid, vagy mi a probléma? Csak azért kíváncsiskodom, mert én ott végeztem, és most fogom befejezni a doktori címet adó képzésemet.. Az érettségi, az mindenhol érettségi, színvonalas informatikai oktatást meg középiskolában sehol ne várj. Viszont most válaszolok a kérdésedre.

A Déri az egy virsliparti, ott csajként sokféle módon fogod magad érezni, de azok pozitívak nem lesznek. Rengeteg a szemét tanár, és akik oda járnak, azok javarészt hülye gyerekek akikből rendes szakember sosem lesz.

A GD (Gábor Dénes) régen egy jó nívójú iskola volt (hozzáteszem, a Déri is anno) de manapság már oda is bárkit felvesznek, az oktatás színvonaltalan, bár ott a nemek aránya azért nagyjából egálban van.

Egyik sem jó választás, vagy jobb választás mint a mostani sulid. Ha komolyan gondolod ezt az infózgatást, akkor magántanár, szabadidődbe csináld, a szakmát azt vagy magad tanulod meg idővel, és/vagy majd az egyetemen taníttatják meg veled.

2016. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bocsi, látom már régi a poszt, de megkérdezhetem, hogyan döntöttél? Azért a Dériről írottakról tudnék vitatkozni.
2018. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Végül az Eötvösben maradtam, nem szerettem egyáltalán, de erősebb gimibe nem vettek át. Végül annak is örülök, hogy nem mentem át infós szakközépbe, valszeg nagyon szenvedtem volna, már tudom, hogy nem lenne nekem való. Azóta egyébként mesterképzést végzek, szóval végül azt hiszem, jól alakultak a dolgok ilyen szempontból.

De utáltam odajárni, mai napig amikor arra járok, nem szimpatikusak a diákok, teljesen más pl egy Deák előtt elmenni. Szóval nekem a sulis társaimmal voltak bajaim, persze volt egy-kettő akit a végére megkedveltem, de összességében nagyon magányos voltam végig. A tanárokat egyébként kedveltem. De tudom, hogy egy kicsit erősebb gimnázium valószínűleg sokkal jobb lett volna nekem. De már ez van :) Amúgy úgy tudom, hogy kb 20 éve az az iskola sokkal jobb volt, erről is sokat beszéltem a tanáraimmal.

febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!