Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó humán vagy média tagozatos...

Jó humán vagy média tagozatos gimiket tudtok mondani Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Olyan jó gimnáziumokat keresnék, amik humán, vagy média tagozatosak. Lehetőleg legyenek a gyerekek normálisak, intelligensek, a tanárok pedig toleránsak, és lássák a gyerekekben a beszélgető partnert, ne csak a munkát. Lehet, hogy ez egy lehetetlen kérdés, de nem baj. Eddig jelölöm:

-Berzsenyi Dániel Gimnázium - Humán tagozat : Ő lenne az álom iskolám*-*

-Leövey Klára Gimnázium - Történelem tagozat

-Vörösmarty Mihály Gimnázium - Média tagozat (VIII. kerület)

Az utóbbi kettőről véleményt is szívesen fogadnék!

Előre is köszönöm, és mindenkinek Kellemes Ünnepeket!:)



2016. dec. 17. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy a BDG. Legjobb suli. Humanon, ha oda akarsz menni, akkor keszulj fel, latint kell majd tanulni.
2016. dec. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, azért is szeretnék odamenni, mert a latin tanulása a terveim között van.:)
2016. dec. 18. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Berzsenyi jó, én is oda jártam humánra. :D Egyébként például a Teleki Blankában van média-kommunikáció, ha jól tudom.
2016. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia én a VMG-be járok. Sokan mondják,hogy nem annyira erős iskola,pedig szerintem ez abszolút nincs így. A média tagozaton a gyerekek az első évben újságírással,fényképezéssel foglalkoznak. Emelett vagy médiatörtenet illetve képességfejkesztés órájuk is. 10.ben jutnak el a filmig és a pár másodperces egyszerű filmektől széoen lassan eljutnak a rendes filmkészítéseig,annak minden lépését megismerve. 11-ben,választható média fakultáció azoknak,akik a továbtanulás miatt ebből érettségozni akarnak. Ha közben rájössz,hogy mégsem ezzel akarsz foglalalkozni, ott van az összes többi tantárgy,amiből faktolhatsz és bőven szerzel amnyi tudást amivel bekerülhetsz az egyetemre(bárelyikre). A médiatanárok nagyon jók de az összes többi is. Emellett viszik őket egy csomó médiás programra is. A suli hangulata is nagyon jó,mindenki elfogadó a másikkal. A tanárok nem csak tanítanak, de a lelkedet is ápolják,ha szeretnéd.Illetve a gólyatábor. Az annyira jó,hogy szerintem már csak azért is megéri ide jelentkezni.Ha van még kérdésed nyugodran írj.
2016. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Médiatagozatok terén egyértelműen a kőbányai Szent László Gimnázium a legjobb.

A képzés során a média minden ága sorra kerül; újságírás, filmezés, fényképészet, valamint az ezekhez szükséges informatikai ismeretek is.

Az iskola padlásán kiépítettek egy stúdiót, ahol a tagozat tanulói egy saját gyártású műsort készítenek, amit a Zugló TV-ben adnak le. A felsőbb évesek pedig - ezeket a tapasztalatokat felhasználván - a közeli ATV-hez járnak segédkezni, így közvetlen közelről betekintést nyerhetnek az ország egyik legnagyobb kereskedelmi adójának a működésébe.

Sok ismerősöm van, aki itt végzett és azóta a közmédiánál vagy az RTL Klubnál dolgozik, de akadnak olyanok is, akik sikeresen el tudtak helyezkedni egy-egy újságnál is.

A szak maga viszont nagyon megerőltető, mert van hogy éjszakákba nyúlnak a forgatások, vágások, s mindezek mellett teljesíteni kell a "hagyományos" középiskolai tárgyakat is.

Ami viszont még pozitívum, hogy ötéves a képzés, mert angol nyelvi előkészítővel indul, ami a médiatudományok terén talán még fontosabb, mint máshol.

2016. dec. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Utolsó: Inkább a humán érdekelne, és a Szent László sem olyan szimpatikus, de azért köszönöm:) Még írhattok!:D

2016. dec. 22. 17:55
 7/8 anonim válasza:
100%

Leöveyben van média tagozat is. A médiáról mesélt barátnőm, odajár. A tanárok jó fejek. Ha tényleg érdekel a média akkor jó. Nem a legprofibb az oktatás, viszont ha tényleg csinálni akarsz valamit akkor bőven kapsz rá lehetőséget. Kapcsolatuk van a Google-lel, náluk szoktak forgatni híradót. Hívják őket rendezvényekre fotózni, filmezni. És a nyersanyagot persze megvágják, megszerkesztik stb. De ezeket csak azok csinálják akik akarják. Megtalálták a módját és a tanárok segítettek benne. A média tagozaton nagyon segítőkészek a tanráok, viszont a diákok szabadkezet kapnak. Aki csinálja csinálja, aki nem, nem. Az utóbbi évben nagyon felpörgették a tagozatot és ebben az évben indult újra a híradó és lesz beszélgetős műsor is. Kisfilmek készítése alap.


A töriről nem tudok sokat. Annyit, hogy hallom néha, hogy ilyen meg ilyen versenyeket nyerünk. Természetesen van külön töri terem. Egyik általános iskolás osztálytársam imádja a történelmet, 5,0 átlaga volt és csak a Leöveyt jelölte meg, ennyit tudok.


Persze nem minden tanár jó arc, de a legtöbb az. A médián különösen jók a tanárok.


Remélem segítettem:)

2016. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
CSAK A BDG HUMÁN! legjobb ;) (és mellesleg van média fakt is 11, 12-ben)
2017. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!