Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket ajánljátok? Nyugat-ma...

Melyiket ajánljátok? Nyugat-magyarországi, Szent István, Eszterházy Károly, Debreceni egyetemek közül melyik "figyel" a legjobban a hallgatóra?

Figyelt kérdés

Melyik az az egyetem, amelyik a legjobban felkészíti, a legkiemelkedőbb oktatási színvonalat nyújtja, egyszerűbben fogalmazva: melyik adja a legkomplexebb tanagyagot, ahol ténylegesen "le is adják" az órákon a hallgatóknak az anyagot - minden tantárgyból?


TEHÁT! Melyiknél van az, ha valaki rendszeresen jár az órákra - el is végzi az adott szakot?


AGRÁR szakokon van most a hangsúly!



2016. dec. 28. 20:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Például ha valakinek nehezen mennek a reál tantárgyak (gazdasági matematika, számvitel, szerves kémia), DE rendszeresen jár az órákra, akkor az ott hallottak alapján biztosan meg is fogja érteni amit a ZH-kon kérnek tőle, ezáltal át fog menni a vizsgákon.


Melyik egyetemet javasoljátok ezen szempont alapján?


Kérlek írjatok!

2016. dec. 28. 20:44
 2/8 anonim válasza:

Én a Debreceni Egyetemre járok és agráros vagyok, bár még csak ez az első szemeszterem. Gondolom a vidékfejlesztési agrármérnök szak érdekel, ha azt írod, hogy a számvitel és a gazdasági matematika amitől félsz, mert a többi agráros szaknál ezeket nem tanítják. Első félévben fogod az általános, szervetlen kémiát tanulni, második félévben a szerves kémiát, nem tudom, hogy azon a szakon, hogy működik, de itt a harmadik félévben pedig agrárkémiát is kell tanulni. Kémiából gyakorlati és elméleti oktatás is volt, kéthetente volt kémia gyakorlat, ott minden órán zh-t írtunk, ha minden zh sikerült, akkor kapsz aláírást. Javítási lehetőség van, egyébként teljesen korrekt volt az oktató, csak azt kérte vissza, amit leadott az órán.

Matematika is van, ahol függvényeket veszünk, deriválás, határérték stb, ebből szintén van elmélet és gyakorlat egyaránt.

Ettől a tanévtől egyébként bevezettek egy kémia és biológia felkészítő órát, amit egy szintfelmérő után döntenek el, hogy be kell e járnod vagy sem.

Én egyébként meg vagyok elégedve az oktatással, amit órán leadnak azt kérik vissza, zh javítási lehetőség nekünk csak matematikából és állattan elméletből nem volt, minden másból volt. Sok tárgyból volt megajánlott jegy, amire érdemes hajtani, megkönnyíti a vizsgaidőszakot. :)

2016. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Jujj, most látom, hogy címkének be van jelölve, hogy vadgazda. Ne aggódj, ott nem lesz számvitel. :)
2016. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ebből a szempontból Debrecen jobb? Mert a Szent Istvánon és az Eszterházy-n sajnos írják, hogy bizony vadgazdán van...
2016. dec. 28. 23:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Plusz gazdasági matek is... Nem vagyok belőle jó. :(
2016. dec. 28. 23:45
 6/8 anonim válasza:
Az egyetemek honlapján fent vannak az órarendek, nézd aát őket. Én nem hiszem, hogy a többi egyetemen is kéne ezen a szakon ilyeneket tanulni, a tanterv szerintem mindenhol ugyanaz, és itt a biológia a legfontosabb.
2016. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem - mindenhol van gazdasági matematika, plusz számvitel. Még nálatok is. :(
2016. dec. 30. 09:49
 8/8 anonim válasza:

[link]

Biztos vagy benne, hogy jót néztél? Mert én is megnéztem, de sehol sem írja, hogy ilyesmi lenne.

2016. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!