Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan van ez az egész felvete...

Hogyan van ez az egész felveteli dolog?

Figyelt kérdés

7osztalyos vagyok.Jovore var ram a felveteli es arra szeretnelek titeket kerni h írjatok le h megy ez az egesz mit kell csinalni?

(Letszi ne kezdjetek el h milyen hulye vagy h ezt nem tudod)


2017. jan. 3. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Letszi? Az milyen nyelven van?


Ki kell majd tölteni egy papírt, amire ráírod a neved, elérhetőségeidet, stb., beírod a bizonyítványod/8. félévi eredményeidet, és be kell írnod, hogy milyen iskolákban szeretnél továbbtanulni. Ezután valamikor februárban megírod a központit, aminek az eredményét az általad megjelölt iskolák megkapnak (illetve régen így ment, de a KLIK-esedés után szerintem már az se tudja, aki kitalálta). Az iskolák tarthatnak külön rostát is, ilyen például a szóbeli elbeszélgetés. Ha minden klappol, felvesznek oda, amit elsőnek jelöltél, ha nem annyira, akkor másodikra, és így tovább. Ha sehova nem vesznek fel, akkor a "második körben" a még fennmaradó helyekre lehet pályázni, amik azért már nem túl színvonalasak.


Nagy vonalakban ennyi.

2017. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"h milyen hulye vagy"

Khm... egyrészt a guglit még mindig nem zárták be...

másrészt jó lett volna, ha legalább a kategóriát eltalálod. Ez nem tudományos kérdés.

2017. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ebben az évben írok. Január 21-én írjuk, 50-50 pontot lehet szerezni magyarból és matekból. Ezután, ha tegyük fel mindkettő 50 pontosra sikerül az eredményt megduplázzák, így lesz összesen 200 pont. A suliban lévő évvégi jegyeidet ötödik osztálytól átlagolják és a kapott értéket megszorozzák hússzal. Például ha az átlag kerek egész ötös akkor szorzás után 100 pontot viszel. 200 meg 100 összesen 300 pontot lehet elérni. Ahova én szeretnék menni legalább 240 pontot kéne vinnem. Január 26-án kiderül hogy hány pontos lett a felvételid és ennek fényében április 26-án megtudjuk, hogy felvettek-e vagy sem.

Remélem mindent értesz és elég részletesen írtam le mindent.:)

2017. jan. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most fogom írni én is 21-én. Ez minden évben január harmadik hétjének szombatjára esik, ha jól tudom jövőre 20-ára esik ez a nap. Ezt nevezik központi felvételinek, nem kötelező, de mindenképpen írd meg, nem sokat veszíthetsz vele. Két részből áll: magyar és matek. Mindkettőn 10-10 feladatot kell megírnod. Magyarból az utolsó két feladat a fogalmazás és a szövegértés. Ezekre hagyj elég időt, mert nem fogod tudni befejezni. Matekon úgyszint' így megy, egyre nehezebbek a feladatok. Attól függően milyen iskolát írtál be a pontjaid alapján eldől, hogy hova hívnak be majd szóbelizni, idén a szóbeli meghallgatások február 20 és március 9 között fognak lezajlani. Ezek után minden iskola kiteszi az ideiglenes felvételi rangsort, ami alapján eldől hova vettek fel és hova nem. Ha egy osztályba 40 gyereket vesznek fel és te a 60. vagy a rangsorban akkor se aggódj, mert előled még sokan ki fognak esni. Ezt úgy értem, hogy egy embert több helyre is felvehetnek, de csak az egyikbe járhat, ezért amint elfogad egyet kiesik a többi iskola rangsorjából és te már nem a 60. helyről indulsz, hanem az 59.-ről.

Nagyjábol ennyi. Hetedikesként annyit tudsz tenni, hogy az évvégi átlagodat probalod a lehető legjobbra "csinálni", valamint figyelj oda órákon, mert az írásbeli nagy része a hetedika tananyagból fog állni.

2017. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!