Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis? Corvinus? Mit...

Semmelweis? Corvinus? Mit választjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretném kikérni a véleményeteket erről a két egyetemről, melyík éri meg jobban? Számomra a tudás a lényeg és tanulni akarok, minnél és minnél inteligensebb akarok lenni! És milyen vizsga kell e kettőhöz, hogy bejusak? És corvinus után mi?

2017. jan. 13. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Neked elsősorban magyar érettségi.
2017. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

1. Az intelligenciát nem az egyetemen osztogatják.

2. A két egyetem teljesen más, ha neked mindegy, hogy gazdasági vagy egészségügyi szakember leszel-e, akkor egyik sem való neked (az SE különösen nem!)

3. Mindkét egyetemen rengeteg szak van, így a felvételi körülmények igen eltérőek attól függően, hogy melyik szak is érdekel voltaképpen.

De egyelőre egyik irányban sem tűnsz túl elhivatottnak! Ne egyetem nevet, hanem hivatást válassz!, és azután keresd meg, hogy melyik intézmény adja a leghasznosabb képzést hozzá!

2017. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A SOTE kiemelése elég aljas dolog? Mi az, hogy "főleg a SE!". Mert a többi? Azokat se könnyebb elvégezni. Vidéki orvosira járok, és ismerek elég sok medikust a másik 3-ról.
2017. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: Távol állt tőlem, hogy megsértselek, kedves 3-as:) Itt a Corvinusról és az SE-ről van szó, nem az SE-ről és a vidéki orvosikról. Egyszerűen arra gondoltam, hogy az orvosi pálya esetében nagyobb szükség (lenne) az igazi elhivatottságra, mint egy gazdasági pálya esetében, ennyi. A kérdésből pedig nem éreztem különösebb szenvedélyt a kérdező részéről egyik irányban sem.
2017. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még egy u.i.: Azért azt hiszem, hogy a válaszom alapján rögtön "aljasnak" titulálni azért egy kicsit meredek, még ha át is tudom érezni, milyen idegesítő is lehet folyton azt hallgatni, hogy "bezzeg az SE" (ezzel a fajta megkülönböztetéssel egyébként személy szerint nem értek egyet)
2017. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod...

Amíg azt írod, hogy "választjak", "minnél", "inteligens" és "bejusak", addig egyiket sem ajánlom.

Minden rosszindulat nélkül.

2017. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!