Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középszintű érettségi túl...

A középszintű érettségi túl könnyű, sikerülhet az emelt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egészen eddig úgy volt, hogy középszinten érettségizek matematikából (is). Úgy is készítettek fel az iskolában, hogy a közép menjen, az emelt anyagrészeket csak "kiegészítőnek" tekintette a tanár.

Annyira nem foglalkoztam a kettő közti különbséggel, szimplán csak szerettem és tanultam a matekot.

Most viszont elkezdtünk gyakorolni a középre, az emelt követelményeit meg sem néztük, hanem külön néztem utána.

Jelenleg úgy érzem, hogy a közepet mindenféle gyakorlás nélkül 80% körül megtudnám írni, gyakorlással 90% felettire is, persze az előbbi évek feladataiból kiindulva.


Aztán megnéztem az emeltet, ami azért jóval combosabb. Mindenképpen készülni kellene rá, de nem tudom pontosan mennyit. Illetve azt sem, hogy eredményesen tudnék-e készülni ennyi előismerettel, és tanulásra rendelkezésre álló idővel.

Valaki aki hasonló cipőben járt/jár, leírná mit gondol erről?



2017. jan. 18. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a felvételidben mire van szükséged. Ha az ötven pluszpont jól jön, és simán menne az emelt, szerintem hajrá, de ha más tárgyból felvételizel, csak kigáncsolod magadat, ha nehezíted a dolgodat. Ha nincsenek konkrét terveid, vagy nem tervezel továbbtanulni, szerintem próbáld meg. :)
2017. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A továbbtanulást ilyen irányban tervezem, viszont a pontszám alacsony és nem feltétel az emelt érettségi. Ami miatt hasznos lenne, hogy valószínűleg amit megtanulnék emeltre az anyag lenne első félévben, tehát előbb utóbb ezt tudnom kell. Kérdés, hogy érdemes-e emeltezni úgy,hogy a pont anélkül is meg van, de a közép nem ad elég alapot az egyetemre.
2017. jan. 18. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"készülni kellene rá, de nem tudom pontosan mennyit. Illetve azt sem, hogy eredményesen tudnék-e készülni ennyi előismerettel, és tanulásra rendelkezésre álló idővel."


Minél többet.


"nem tudom ... azt sem, hogy eredményesen tudnék-e készülni ennyi előismerettel, és tanulásra rendelkezésre álló idővel."


Ha már abban sem vagy biztos, hogy az érettségi szintje menne-e, akkor mi keresnivalód lenne az egyetemen?????


Csinálj végig legalább 3-4 feladatsort az elmúlt évek emeltjeiből, akkor fogod látni, hogy kb. mire számíthatsz.


Ha matekot akarsz tanulni hosszabb távon, akkor nem kérdés, hogy tanulj-e matekot: nyilván igen, minél többet, minél magasabb szinten.


Hogy majd február közepén mit írj a jelentkezési lapra, arra térj vissza később, néhány emelt megírásával a hátad mögött.

2017. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

"Kérdés, hogy érdemes-e emeltezni úgy,hogy a pont anélkül is meg van, de a közép nem ad elég alapot az egyetemre."


Nem. Az a kérdés, hogy érdemes-e úgy egyetemre jelentkezni, hogy nincs elég alapod. A válasz meg az, hogy nem. Tehát vagy egyetemre akarsz menni, és akkor a matekot a lehető legjobban kell nyomni, vagy ha nem vagy erre hajlandó, akkor felejtős az egyetem, és akkor lazán megcsinálod a közép matekot, aztán mész dolgozni.

2017. jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mikor érettségizel? Mert emelten több az anyag, majdnem minden témakörben, nem beszélve a csak emeltes anyagokról (differenciálszámítás, stb.). Valamint van szóbeli! Ahol definíciókat, tételeket, és az alapórán gyakran egyáltalán nem is tárgyalt bizonyításokat kell tudni. Ezeket mérlegeld! Ha mérnöki pályára mész, ne a pontszám érdekeljen, mert az 1-2 kivétellel mindenhol viszonylag alacsony. Az elvégzési ráta meg alacsony(abb). Tehát oda mindenképpen emeltel ajánlom, hogy menj!
2017. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de ha nem muszáj, én inkább nem ajánlom. Csináld meg jól a közepet, attól még tanulhatsz emelt szintű anyagot, akár magántanárral is, még nyáron is, meg vannak mindenféle egyetemi felkészítők is. A matek emeltben viszont nagyon sok olyan dolog van, ami közepen nincs, és a legfontosabb, hogy ott van a szóbeli. Engem azon pl jól meg is szívattak, pedig nem voltam hülye (elte matekra járok), de sikerült olyan tanárokhoz kerülnöm, hogy utána azt kívántam, inkább mentem volna középre (pl. nem fogadtak el egy bizonyítást, amit itt geometrián simán...).

Az fontos, hogy tudd, mi kell majd az egyetemen, nagyon sokat tudsz tanulni még az internetről is, de nem hiszem, hogy érdemes lenne az érettségit is emelt szinten csinálni. Ha nincs meg az a bizonyos százalék, akkor ugye a plusz pontot se kapod meg, ellenben a százalék is kevés lesz, viszont egy jó 80-90%-os közép érettségivel még a pontjaid is simán meglesznek, nem kell rástresszelni, szóbelizni, az meg, hogy mellette többet tudsz, majd jól jön az egyetemen.

2017. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, hogy érdemes-e, mert nem tudtam.

Nyilván nem az a két út van, hogy ötös közép vagy bukott emelt. Valószínű az emelt is meglenne egy elfogadható százalékkal, csupán nem tudom érdemes-e a plusz tanulás, ha anélkül is bekerülök. Egyetemen persze más lesz a helyzet tanulás szempontjából, de itt van választási lehetőség.

Készülni az egyetemre tudok nyáron is, és akkor csak arra kell, nem mellette magyarra, törire stb, meg ha mondjuk augusztusban elkezdem, akkor az még friss lesz szeptemberben nem úgy mint amit most tanulok meg.

Szóval a kérdés nem az, hogy megéri-e tudni az emelt anyagot, vagy megéri-e matekot tanulni, mert erre egyértelműen igen a válasz. A kérdés, hogy érdemes-e most egy érettségi keretein belül elsajátítani az anyagot valamint, hogy megéri-e a plusz stresszt (szóbeli, izgulás, kimerültség stb.) így ebben az amúgy sem nyugodt időszakban.

2017. jan. 19. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a többség teljesen normális választ adott a kérdésedre. Te magad mondtad, hogy a közepet milyen jóra tudnád írni, az meg akármennyire is fáj, de ha soha nem tanultál emelt szintet, igenis benne van a pakliban, h nem tudod olyan jó százalékra írni, hogy megérje. Annyit még elárulok, hogy az egyetemre nem lesz elég augusztusban elkezdeni készülni. Persze ha úgyis te vagy a repülő, mi hiába adunk itt tanácsot.
2017. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Készülni az egyetemre tudok nyáron is"


Ez lesz az utolsó nyarad! A többit meg fogja mérgezni a vizsgaidőszak hosszú éveken át. Mondjuk már ezt is mérgezi az érettségi, ugye... Mindenesetre én nem javasolnám, hogy egy végigtanult nyár után fuss neki az egyetemnek. Legyél inkább pihent, használd ki a nyárnak az érettségi utáni részét!


"ha mondjuk augusztusban elkezdem, akkor az még friss lesz szeptemberben nem úgy mint amit most tanulok meg"


Szerintem ami "friss", az még nem igazi tudás. Ahhoz, hogy igazivá váljon, le is kell ülepednie. Az meg időbe tellik, amit nem lehet lerövidíteni.


"Szóval a kérdés nem az, hogy megéri-e tudni az emelt anyagot, vagy megéri-e matekot tanulni, mert erre egyértelműen igen a válasz."


Ezt jól látod.


"A kérdés, hogy érdemes-e most egy érettségi keretein belül elsajátítani az anyagot valamint, hogy megéri-e a plusz stresszt (szóbeli, izgulás, kimerültség stb.) így ebben az amúgy sem nyugodt időszakban."


Hát igen, ez kérdés, de erre csak az tudja a választ, aki ismeri a határaidat - jó esetben leginkább saját magad.

2017. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dq ***** válasza:

"Ez lesz az utolsó nyarad!"

https://www.youtube.com/watch?v=6_7OnwaU38E


#8: alapvetõen egyetemre nem készül az ember nyáron. Mondjuk benne van a pakliban hogy feltételezik ott (hol?), hogy az oda bekerülõk már tudják az emelt anyagot.

Alapvetõen kicsit visszás így az egész, hogy középszintrõl kell/kéne indítaniuk az egyetemeknek..

2017. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!