Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most fogok érettségizni és a...

Most fogok érettségizni és a BME KJK kar logisztikai mérnök szakán szeretnék tovább tanulni. Mi a véleményetek, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Matekból,fizikából faktos vagyok. A Baross Gábor kollégiumról is szívesen fogadnék véleményt.Előre köszönöm! 18/L

2017. jan. 21. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nézted már: [link] ?

Itt meg lehet nézni a tantervet, sok első pár féléves tárgy közös a többi szakkal a karon, talán, ha azokra rákeresel (pl. itt gyk-n). A tárgyleírásokból lehet megítélni mennyire érdekelnek!

2017. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem, találkoztunk már nyílt napon vagy Educatión, de ha nem, leírok mindent. Én másodéves logmérnök hallgató vagyok, eddig mintatanterv szerint haladok.

1. NEM KÖNNYŰ! Hangsúlyoznom kell. De nem is olyan nehéz, mint sokan mondják a karról. Tanulni és akarni kell. Bejutni nagyon könnyű, bentmaradni és főleg csúszás nélkül elvégezni viszont nehéz. De nem tántorítalak el, mert személyes tapasztalatból mondom, hogy teljesíthető. :)

2. Baromi jó szakmát kapsz a kezedbe! Teljes mértékben garanciát vállalok rá. :)

3. A matek és a fizika kell is hozzá, de nem jelent semmit. Én a matekot szerettem és tudtam is, a fizikát meg abszolút nem szerettem és nem is voltam faktos, de így is tudtam teljesíteni a fizikás tárgyakat is. Neked akkor könnyedebben fog menni. :)

4. Amikor gólyaként beléptem a koliszobába, majd' elbőgtem magam, egyedül csak azért nem, mert tudtam, ha nem vettek fel volna koliba, mást nem engedhettünk volna meg magamnak. Aztán egy-két hét alatt belaktuk a szobát a szobatársakkal, eltakartuk fotókkal a csúnya falat, és pár nap múlva új ágyat is kaptunk, szóval minden jóra fordult. Azóta egy másik szobában vagyok, amit imádok, bár a fal itt is gányos, de nem baj, mert majd nyáron kifestjük, addig pedig ápolnak és eltakarnak a poszterek, fotók. Már kb. semmi pénzért nem költöznék ki. Szuper a közösség és a HaBár kocsma. Közel van az egyetem, attól függ, hova mész, 5-10 perc.

Egyébként a szobádat bárhogy alakíthatod, festheted, fúrhatod.

A vizesblokkok teljesen fel vannak újítva, azzal nincs gond, max azzal, hogy néhány állat hogy hagyja maga után... de hát ők azt hozták otthonról.

A konyha is megfelelő, itt is a hallgatók rendetlenségével van csak baj.

A nyílászárók ki vannak cserélve már egy ideje.

Van egy csudiszép kertünk is, padokkal, filagóriával.

A portások majdnem mind aranyosak és jófejek. :)

Ja, és nagyon olcsó. 3 ágyas szoba 9500 Ft körüli, a kétágyas pedig 11000 Ft körüli.

Van a koliban kondi és kardió terem.

Bár tény és való, hogy nem a legjobb állapotú a koli, de a Baross Palota egy igazán jó második otthon. :)

2017. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!