Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Hatályos 2017. január 1....

"Hatályos 2017. január 1. -jétől" történelem érettségi, mire vonatkozik?

Figyelt kérdés

Nézegettem az új érettségit és erre bukkantam: [link]


Le van irva h milyen témák vannak, de ez nem tudom mire vonatkozik. Ebből lesz az emelt törin az irásbeli? Kérlek titeket ha valaki tudja irja már meg!

Előre is köszönöm :)



2017. jan. 21. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! :) Nekem is elég bonyolult az egész, de amit tudok, leírom. :D Nekünk a töritanár kiosztotta ezt a témás lapot év elején, és igen, ezen vannak a követelmények az írásbelire...bár gondolom, logikusan az emeltre kell a középszintű plusz az emelthez leìrtak.. ez az ìrásbelire vonatkozik, a szóbelire meg ugye a tételeket a suli szabja meg... egyébként nekünk a tanár egyszerűen annyit mond, hogy emelt szinten bármit kérdezhetnek...a középszinten, meg ami a táblázatba van.

Remélem érthető volt valamennyire.. Egyébként te hogy készülsz? Bár én csak középre megyek szerencsére.. :D

2017. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ebből lesz az írásbeli..meg szóbelin is ennyit kérdezhetnek, ami a táblázatban van..ugye közép+emelt kell emeltre. Egyébként már kijöttek a szóbeli témakörök is hivatalosan. Szerintem ha azokat megtanulod, akkor rendben lesz az írásbeli is...én is most készülök töri emeltre, nekem ilyen sárga könyvem van.. [link] Ebből ajánlom neked még hozzá a középszintet is, jó kis könyv, minden benne van, ami kell! :)
2017. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én is idén érettségizem. Ezek az írásbeli követelmények.

Ti hogy készültök az írásbelire?(elsősorban középszint)

2017. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ :) így legalább ha ezeket jól megtanulom sokkal nyugodtabb lesz a lelkem :)

Én egy töri könyvből fogom kidolgozni plusz net, meg átolvasom majd a középsulis könyveket.

2017. jan. 22. 16:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy amit a második válaszíró linkelt az tartalmazza az emelt témákat is?
2017. jan. 22. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, azt ez tartalmazza: [link]


Ezért írtam, hogy mind2 könyv kell, úgy kiegészítik egymást. Ebből már van 2017-es is szerintem, ami az idei követelmények alapján készült.:) Nekem középből 2006-os van, de úgy sem változott sok mindent..emeltesből meg 2016-os.

2017. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma írtunk próbaérettségit, állambácsi 2 iskolának küldött csak..megírható, teljesen korrekt! A középben olyan szintű kérdések voltak, hogy kik az evangélisták meg ilyesmi, trianoni békeszerződés...az emelt komplikáltabb. De egyáltalán nem kérdezett évszámot, nem arra játszott, szinte csak emeltes anyag volt benne. Az esszék kicsit nehezebbek, pl Mária Terézia és 1. vh. közötti nemzetiségi kérdések bemutatása, hogy hogyan állt hozzá az udvar és a magyarság itthon, a társadalmi változások/rétegződések az Árpád háziak idején, Anglia szerkezet váltása a 15.századtól a 2. ipari forradalom végéig...durvább volt azért, de ha tanulsz rá, oké.
2017. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!