Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki relatív...

Van itt olyan, aki relatív gyenge középiskolából ment erős egyetemre, és ott megy neki?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, ki hogy látja, mennyire számít a középiskola. Pl gondolok erős egyetem alatt a BME-re, erős középsuli alatt Fazekasra, Apáczaira, stb.

2017. jan. 24. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én BME-re mentem egy erős középiskolából, ahol kitűnő (vagy ahhoz közeli) tanuló voltam, mégse ment eleinte. Nem a matematikai vagy term. tud. alapokkal volt a gond nálam, hanem hogy nem igazán készítetett fel a középiskola az önálló tanulásra, ott mindent nagyon szájba rágtak, elég volt ha figyeltél az órán meg néha ránéztél az anyagra dolgozatok előtt.
2017. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Volt csoporttársam igen, de kibukott egy félé után mert nem bírta.
2017. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem az egyetemtől függ a nehézség, hanem a szaktól.
2017. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván szaktól is függ, meg sok minden mástól is. De pl. az a jelenség, hogy a BME-ről özönlenek az OE-re, meg más helyekre nem ezt példázza. Érdekes ott hirtelen megy nekik. Nem. Egyszerűen ezt nem bírják. Az könnyebb; valószínüleg, mert fordítva nem nagyon történik meg. De ebbe ne menjünk bele! Engem az érdekel, hogy más is tapasztalta-e azt, hogy nem annyira számít a középiskola, mint egyesek gondolják, vagy ezt csak én tapasztaltam?
2017. jan. 24. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
De, számít. Én nehéz szakra mentem, és nehéz is volt behozni a lemaradást, mert egy csomó mindent nem tanultam, amit a gimiben kellett volna mert pl. csak 2 évig volt olyan tárgyam stb.
2017. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen hátrány érezhetően csak az első félévben mutatkozik meg, ott is csak a középsulihiz köthetö tárgyaknál. Én pl. Kémia emeltre teljesen önállóan készültem fel, egyetemen semmi különbség nem volt köztem és a volt faktosok között.
2017. jan. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy annyira erős középsuliból (kisváros Bp-től 200km-re) mentem BME-VIK-re, hogy matek faktra 12.-ben volt hogy egyedül jártam konkrétan 3 30 fős osztályból... az osztálytársaim többsége humán területen van vagy nem tanult tovább. Fizika fakt egyáltalán nem volt, magam készültem különtanárral. Ennek ellenére egyenesben elvégeztem a BSc+MSc-t villamosmérnökin. Szóval meg lehet csinálni.

Véleményem szerint első félévben kb. 40%-ot számít hogy honnan jöttél, utána félévente feleződik ez a szám. 3 félév után már tök ugyanaz.

2017. jan. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Átlagos gazdasági szakközépbe jártam, most 484 ponttal Corvinusra járok
2017. jan. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Ja és megy, mondjuk eléggé rá kellett feküdnöm matekra az elején mert volt mit behoznom..:D


(előző voltam)

2017. jan. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Országos 30. körüli gimnáziumból mentem anno ELTE jogra, nappalira. Hivatalosan erős volt, én gyengének éreztem, 4 év alatt sorra mentek el tőlünk a belvárosból idecsábított nagy tanáregyéniségek. Nyilván a gimnáziumi történelem, magyar, matematikaoktatás nem nagyon jelent kulcsot a joghoz. Eléggé nehéz volt az átállás, családi problémáim is hátráltatták a sikeres kezdést. Másodévtől dolgoznom kellett (napi 8 órában), az ÁF-et végeztem el levelezőn (itt nem volt gondom, bár nem sokkal volt könnyebb ez sem). Aztán fejeztem be a jogot. Végzés után PhD-t szereztem, ma egyetemi docens vagyok.
2017. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!