Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érdemes megszüntetni a...

Hogyan érdemes megszüntetni a hallgatói jogviszonyt?

Figyelt kérdés

Egy félév után úgy döntöttem, hogy abbahagyom az egyetemet.

Ha a második félévet felveszem passzívnak, hogy még vehessek fél évig diákbérletet akkor majd 2 félévet kell visszafizetnem vagy csak egyet?

Előre is köszi


2017. jan. 24. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már az elején borul az elmélet..

Matricát csak aktív félévvel adnak ki. Szóval hiába leszel passzív nem lesz diákbérlet.

2017. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hiába passziváltatod magad nem kapsz diákmatricát.
2017. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első féléves matrica március 31-ig érvényes. Viszont az előttem szólók jól mondják, passzív félévre nem jár diák matrica. Ha meg akarod szüntetni a jogviszonyt akkor ezt most tedd meg első félév után, így semmilyen kötelezettséged nem lesz az egyetem felé.
2017. jan. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, ezt nem is tudtam, azt hittem ugyanúgy 1 évre szól mint a középsulis. Köszönöm! Akkor ha most mondjuk holnap megszüntetem a hallgatói jogviszont attól még márciusig vehetek diákot?
2017. jan. 24. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!