Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most passziváltassak vagy...

Most passziváltassak vagy újrafelvételizzek?

Figyelt kérdés

Van mód ugyanarra az egyetem ugyanazon szakára jelentkezni ebben az évben? A lényege az,hogy félő a 2.félévben felvett kurzusok sem lennének elegek ahhoz ,hogy a 36 kredit meglegyen az 1 aktív év után, így átsorolnának költségterítésesre és ez a lényeg. Amennyiben újrajelentkezem úgy újraszámolódnának a kreditek aktív félévek,nem?


Ha passzív lennék és utána ismét aktív annak szerintem nincs értelme mert ugyanott folytatom ahol abbahagytam mivel ebben az esetben a már teljesített rossz félév beleszámítana a kreditszámításba. Mivel elég sok kurzust újra fel kellene vennem ezért a 2. félévben nem tudnék annyit teljesíteni amennyi elegendő lenne ahhoz,hogy támogatott képzésben vegyek részt. Remélem így érthető.


A tanulmányin érdekes módon passziváltatást javasoltak,pedig elmondtam nekik mi a gondolatmenetem lényege.


Sajnos egyéb okok miatt ez a félév rosszul sikerült,de szeretném még egyszer megpróbálni,de költségtérítésest nem tudom megengedni magamnak.



2017. jan. 24. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs, máshova felvételizhetsz, oda nem ahol van hallgatói jogviszonyod, ha megszünteted és nem passziv leszel sem vagyok benne biztos, hogy nem kell 2 szemeszternek eltelnie mire felvehetenk újra ugyanoda.
2017. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ugyanide akarsz jelentkezni, akkor iratkozz ki most, a második félév előtt. Szerintem szeptembertől járhatnál ide újra, de jobb, ha megkérdezed a felvi.hu ügyfélszolgálati számán.
2017. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem tiszta még, nem tudom még mit csináljak.
2017. jan. 24. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk melyik szak és melyik egyetem?
2017. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szegedi Egyetem, de többet nem szeretnék elmondani.
2017. jan. 24. 21:37
 6/7 A kérdező kommentje:
vagyis leírni,de miért fontos hogy melyik egyetem?
2017. jan. 24. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem oda járok, így mélyebben nem tudok segíteni, de általánosságban:


Ha csúsztál az első félév miatt akkor gondold át az előtanulmányi rendet, hogy hogyan alakulnak a féléveid később. Azaz, ha most folytatod 2. félévben, akkor nem használsz-e el fölöslegesen egy újabb államis félévet?


Ha passziváltatod a második félévedet, akkor nincs semmi. Nem fogy az álamisod. Nem sorolnak át a nyáron költségtérítésesre és szeptembertől elölről kezdődik a 36 kredit gyűjtése a következő nyárig. Szeptemberben felveszed azokat a tárgyakat, amik nem jöttek össze és veszel még fel olyanokat amiket tudsz a későbbi évekből, hogy azért legalább a 30 kredited meg legyen a félévben. Szabadon választhatókból vehetsz fel bármennyit a 30 kreditbe bele számít. Ha többet teljesítesz, mint 30 kredit az sem baj.


Ha most aktívval mész tovább, akkor annyi kreditet fel kell vegyél, hogy ne soroljanak át költségtérítésesre és összesen legalább a 36 kredit a két félévben meg legyen. itt sem baj, ha 30 kreditet veszel fel a második félévre, szabadon választhatókkal együtt, ha van lehetőséged rá.


Ha ezt választod, vagy akár a passziválást, akkor is jelentkezz új felvételire a felvin a saját szakodra a saját egyetemeden. Persze ha nem akarsz egyetemet váltani vagy szakot váltani. Azt ha felvesznek még szeptemberig eldöntheted, hogy elmész beiratkozni ahova felvettek vagy sem. Ez nem kötelez semmire, ha nem iratkozol be olyan mintha nem is felvételiztél volna.

2017. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!