Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljak ha diplomata...

Mit tanuljak ha diplomata szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Ez a terület (külgazdasági kapcsolatok) érdekel igazán.Melyik egyetemet ajánljátok? És pontosan melyik szak foglalkozik ezzel ?

2017. jan. 24. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

A diplomaták legfontosabb feladata jelenleg a külföldön tartózkodó magyar állampolgárok védelmének biztosítása. Nemzetközi kapcsolatok, tanulmányok alapszak kell hozzá, ami néhány helyen a jogi karon van, néhány helyen pedig vagy a társadalomtudományi karon, vagy a bölcsészkaron.

Jelenleg itt tanulhatsz ilyet: BCE, BGE, EKE, ELTE, IBS, KE, KJF, KRE, METU, NYE, PE, PPKE, PTE, SZE, SZTE, TPF, ZSKE.

[link]

2017. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

A diplomata talán a legelitebb bölcsész. Mindent tud, amit esetleg nem fél perc alatt utána jár.


Ja az utánajárást nem a gyakorikérdéseken kell érteni. Szóval, ha nem tudtad legalább a Google-ből kihámozni milyen szak kell hozzá, és azt hol tanítják, akkor nem is kell tovább gondolkodnod, hogy hova menj nemzetközi kapcsolatok szakra.

2017. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

"mindent tud" "bölcsész" :DDDDD


Bocsi, folytasd.

2017. jan. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! :) Különösen az oda nem illő válaszokat és a kérdésre válaszolni képtelenek mondanivalóját értékelem, kitérve a gasztronómiai tanácsadónkra és az agyilag impotens elit bölcsészünkre . Lehet,hogy az általad említett Google sok mindenre tudja a választ,de személyes tapasztalatot nem fog megfogalmazni a feltett kérdésről . Tudod,kedves bölcsészkolléga ,aki nem tud valamit az kérdez,hogy ne éljen teljes agyi leárnyékoltságban.Én nem akarod sötét lenni.Én nem akarok rád hasonlítani...
2017. jan. 24. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, én helyrehozom a hibámat és válaszolok :)


Ha diplomata szeretnél lenni, akkor azt nemzetközi tanulmányok alapszakon kezdheted el tanulni (vagy esetleg politológián). A két legjobb egyetem ebből a szempontból magasan a BCE és az ELTE.


Ezek voltak a tények. A következőket pedig kizárólag jó tanácsként mondom, nem kioktatás gyanánt.


Évente több százan végeznek nemzetközi tanulmányokon, és ennek 99%-a diplomata szeretne lenni. Mondanom sem kell, hogy ennek nagyjából fél százaléka fog ténylegesen ebben a munkakörben elhelyezkedni. Másra viszont nem nagyon jó a szak, aki talál ehhez kapcsolódó diplomás munkát, az pl. EU-s pályázatíró lehet. Mivel nem egy nehéz szak, a tanulmányokon kívül sokat hozzá kell tenned hogy kiemelkedj - tanulj nyelveket, csatlakozz minél több ilyen témájú diákszervezethez (BCE-n sok ilyen van, gondolom ELTE-n is akad jópár).


Ettől függetlenül elég lutri a dolog, viszont én tudom mit csinálnék a helyedben. Elmennék nemzetközi gazdálkodásra egy jó egyetemen (BCE), ami egy nehezebb, de nagyon piacképes szak (így akkor sem szívok, ha nem jön össze a diplomataság), megtanulnék 2-3 nyelvet magas szinten, és ugyanúgy csatlakoznék az említett diákszervezethez. Amúgyis a külgazdaságot említetted, na azzal nemzetközi tanulmányokon nem sokat foglalkoznak, pedig a gazdasági ismeretek elég fontosak. Megnyílnának előtted másféle nemzetközi business jellegű pozik is.


Matekkal nem tudom hogy állsz, mert nyilván az bezavarhat a második opcióba.

2017. jan. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi tanulmányok szak.

Én arra járok,ha szeretnél tudni valamit ,írj nyugodtan privátban:)

2017. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Hagyjuk már ezt a nemzetközi kapcsolatok szakot! Egyáltalán nem azáltal lesz valaki diplomata!
2017. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor hogyan?:D
2017. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Joggal több esélyed van, de egyébként Csiszár Jenőt szerinted hogy nevezik ki diplomatának? Ez politika
2017. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!