Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki tanárként dolgozik...

Ha valaki tanárként dolgozik nem közalkalmazottként akkor ha később állami suliba megy hova kerül a bértáblában? Betudják az éveit?

Figyelt kérdés

Ha valaki egyetemet végzett tanárként elmegy egy alapítványi iskolába tanítani és ott ugye nem közalkalmazott lesz (hiába középiskola hiába tanári meló akkor se közalkalmazott) és lehúz ott 10 évet mondjuk majd elmegy egy állami iskolába tanítani-akkor hova kerül a bértáblában? Az elejére pályakezdőnek vagy betudják az éveit?

Betudják az éveit? Mert

a) igazolhatóan tanárként dolgozott 10 évet

b) de akkor se volt közalkalmazott

És ugye a bértáblában a besorolás alapja a végzettség (az adott ) és a közalkalmazottként eltöltött évek (ami ugye jelen esetben 0 zéró hiába melózik 10 éve)

Mi van ilyenkor?


2017. okt. 8. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A közalkalmazotti törvényt olvasd el,abba benne van,hogy minden közalkamazotti besorolásnál figyelembe kell venni a összes ledolgozott munkaévet(akár közalk. akár nem).Egyszer már rákerestem,de most nem tudom pontosan hanyas törvény.Az a lényeg,hogy a.munkáltatók sokszor elhitetik a munkavállalóval,hogy csak a.közalk. éveket vehetik figyelembe,pedig nem így van.Én az egészségügyben dolgozom és dolgoztam több nem közalk.cégnél is,mégis besoroltak az összes munkaévem alapján.A kolleganőmmel(ugyanott)már eljátszották(mert hagyta magát),hogy nem tudják elfogadni a 10 éves magánszférát munkaidőnek.
2017. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem egyedül engem akarnak átb***szni.... ez megnyugtató / szomorú....


Bár a dolog jellegéből adódik hogy tenni semmit se tudok mert vagy belemegyek hogy az eddigi éveimet ne vegyék figyelembe és akkor felvesznek vagy erősködök hogy vegyék figyelembe és akkor fel se vesznek....



lose lose szituáció

2017. okt. 12. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen,elég szomorú.Én még a törvényt is kinyomtattam a kolleganőmnek,mégsem mert vele erősködni.Pedig a törvény azt is leîrja,hogy a külföldi munka is beleszámît az évekbe,ha adózott és tudja az éveket igazolni.Ha jól belegondolunk a törvény is úgy van kitalálva,hogy az emberek szivesen dolgozzanak közalkként,hiszen ha valaki pl. 20 év után hazajön Magyarországra orvoskodni,nevetséges lenne,ha az első sávba sorolnák be.Akkor inkább visszamenne külföldre.dolgozni.10-20 év magánszféra után senki nem dolgozna újra közalkként,ha az első sávba sorolnák be.
2017. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkora tanárhiány van mindenfelé,hogy Te is bepróbálkozhatsz sztem."Vagy megadjátok az évek alapján az engem illető bérbesorolást vagy megyek tovább,ahol megadják."A gyerekeim iskolájában is szenvednek a tanárhiánytól.Mindenfelé erről hallani.
2017. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megtörtént. nem adták meg leszarták mit mondtam, mást nem találtam valami meg kell de gyorsan így itt vagyok.
2017. okt. 15. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Szemétség.Vidéki vagy pesti vagy?
2017. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!