Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nemzetközi tanulmányok szak...

A nemzetközi tanulmányok szak a Corvinuson vagy a Pázmányon jobb? Hol milyen a fiú-lányok aránya? Melyik iskolának jobb a légköre, melyik diákbarátabb úgymond, hol van több lehetőség a többiek megismerésére?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék "a nemzetköz tan.szak semmit sem ér" válaszokat kapni, a tanítás színvonala érdekel a két leírt intézménynél.

2017. dec. 2. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus.

Több a lány, mint a fiú. Bár ez az összes gazdasági szakra elmondható, majdnem minden egyetemen.

Légkörös dolog hülyeség.. függ a társaságtól, érdeklődési körtől, szóval nagyon személyfüggő, hogy kinek mi a jó.

Ismerkedésre meg mindig van lehetőség. Minden egyetemen vannak bulik, közös órák, szünetek, foglalkozások, stb.

2017. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Pázmány? :D :D :D :D nemááár...
2017. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, mi a gond a Pázmánnyal?
2017. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a szakot magát annyira nem ismerem, de a Pázmányon van egy szakmai diák szervezet a nemzetközi tanulmányos és politikatudományos hallgatóknak, ahol segítenek egymásnak a kutatásokban, neves előadókat hívnak meg, sőt már két kiadványuk is megjelent. Úgy hallottam, hogy itt magas szakmai munka folyik. Most vagyok elsőéves a Pázmányon, eddig nagyon tetszik, az oktatók felkészültek és jó szakemberek. A Pázmány figyel a közösségépítésre is, különböző programokat szerveznek, ahol a diákok jobban megismerhetik egymást és a tanáraikat. Úgyhogy én a Pázmányt ajánlom:)
2017. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2.válaszoló, a Pázmány előrébb van a HVG listáján a Corvinusnál. Azonos pontszámok kellenek mindkét helyre, szóval nem hinném, hogy reális lenne a hozzászólás. Mindkét helyen jó az oktatás, engem konkrétan ez a szak érdekel.
2017. dec. 2. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő kiváló egyetem, egyikkel se lőhetsz mellé nagyon.


Menj el a nyílt napokra, szerintem ott kaphatsz legjobb képet a ,,légkörről'' és a tanárokról is. Továbbá az Educatio kiállítást is ajánlom, mindkét egyetemet megtalálod majd.


Ha a hallgatói élet érdekel szerintem nézd meg a facebook oldalakat is!


Pázmány:

[link]


Corvinus:

[link]

2017. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!