Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BMSZC Neumann János Számításte...

BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnázium jó iskola? És Mennyire vésik a gyerekek fejébe a számítástechnikai dolgokat?

Figyelt kérdés
Felvettek, érdeklődés gyanánt kérdezem

2018. ápr. 24. 23:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
A gimnáziumból jött diákok potyognak a proginfóról kifelé. Lehet, hogy jobbak matekból, mint a Neumannosok, de korántsincs arról szó, hogy pikk-pakkra behoznák az egyetemen a Neumann négyéves informatika képzését. Inkább az a helyzet, hogy nagyon nehezen tartják a lépést az egyetemi informatikával, míg azoknak, akik a Neumannból jöttek, ezzel semmi problémájuk sincs.
2019. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

#10

A hármasom:

Mező György (egyik kedvenc tanárom) - informatika

csak szigorú, lenéző tud néha lenni, vannak logikai bukfencei, alkalmanként nem tart órát, csak beszélget velünk. Egyébként meg egészen jól tud tanítani. Bár van az úgy, hogy sérteget bizonyos embereket, illetve bizonyos dolgoknál van az úgy, hogy ha egyszer úgy gondolja, akkor mindig is ezt fogja nem gondolva arra, hogy esetleg ő téved, vagy hogy a források, amikre hivatkozik az hibás.

Jéga-Szabó Krisztina - Magyar nyelv és irodalom

Jófej, vicces, de ha gyenge vagy, akkor eléggé sértődötten fogsz majd néhány órájáról kijönni. Illetve szigorú is - ahogy a legtöbb magyar tanár lenni szokott. Azt gondolom, hogy jó lenne, ha csak átolvasgatnád, amit kér, mert megeshet, hogy egyébként nem érted már a feladatot, nem hogy már a dolgozatokat.

Vass Andrea - informatika (közismereti, programozás)

Legrosszabb tanár, valamit tudtommal elrontottak a szerződésével kapcsolatban, ami miatt nem rúghatják ki. Sok hülyesége van. Ne tévesszen az meg, hogy több diplomája is van, távol van attól, hogy jó tanár legyen. A tanárok között is sok utálója van, illetve a büféből is kitiltották. Csak amit tapasztaltam az óráiról: Kilencedikben majdnem ötös lettem félévkor (egyszer órai munka egyest kaptam egy helyettesítőtől, mivel semmit sem csináltam). Ez nem azért történt, mert ő olyan jó tanár, hanem inkább arról van szó, hogy az általánosban szerzett tudással nem is kell az első évben figyelni. Azonban mikor olyat vesztek, amit általánosban nem, akkor megfigyelheted, hogy nem képes elmagyarázni rendesen a dolgokat és csak össze-vissza vakerál semmitmondóan. Mikor kért valaki segítséget, nem ment oda, hogy megnézze, hogy mi a gond, hanem "gyere ide és magyarázzad el" és bármennyire is próbálkozott a gyerek rávenni, inkább ő ment oda és valahogyan csak-csak sikerült elmondania a problémát és a tanárnak csak-csak sikerült valamit mondania, ami érthető. Ebben az évben voltak olyan esetek, amikor az emberünk beadta az órai munkáját, de egyest kapott rá, mert a tanár nem látta, hogy fel volt töltve. Az osztálytárs ezt jelezte és beírt neki a tanár egy intőt, mert pofátlan volt, majd az osztálytárs kiakadt, ami érthető is volt, de a tanár inkább adott neki még egy intőt, mert ő rontott el valamit. Valamikor az egyik gépteremben nem volt licenszelve egyik gépen sem a Visual Studio és feladott valamit progi feladatot, meg egy Java Script-et. Az osztály egy órát foglalkozott Java-val, és progizni nem tudtunk, mert a VS nem volt licenszelve, ezért a tanár beírt az egész osztálynak egy egyest. Másoktól meg hallottam pár történetet: a tanár úgy tart programozást, hogy csak egy évig "tanulta" egy olyan tanfolyamon, amin nem csináltak elvileg semmit, ezért nem tud programozni és olyan mondatai vannak, hogy "a string-et néha összekeverem a print-tel", meg "a catch arra van, hogy hibákat generáljunk". Valamelyik diákjának beírt egy szaktanári intőt, mert beszélt az órán. Nem az volt a baja, hogy valakivel beszélt, hanem azzal, hogy magával beszélt a gyerek, mialatt én beszélhetek másokkal, az nem izgatja. Illetve egyszer volt egy olyan mondata is, hogy "Ne nézzed a zenét!", erre a diák: "Mi a fa..?" intő. Borzalmas a tanár, nem tud fegyelmet tartani, rossz a személyisége, nem tud tanítani, illetve nem tudja valamikor, hogy egyáltalán mit kell csinálni.


A listámat kiegészíteném pár említésre méltó személlyel:

Nagy Marianna (angol):

Eleinte jó, azonban van egy pont, ahonnan már nem ér semmit sem az, amit "tanít", illetve logikai bukfencei is vannak, illetve olyan véleményt oszt meg - amit úgy érzékelek, mintha ránk akarná erőltetni -, hogy nem értünk vele egyet és nem is voltunk rá kíváncsiak.

Nagy Mihály (gazdaság):

Van valami kedvelhető abban a tanárban, viszont a gazdaság mivel töltelék tantárgy, ezért eléggé meg tud szivatni vele. Nagyon szeret buktatni és nem egy diákot megbuktatott 12-ben. Érdekesek a történetei, vannak elvárásai a diákokkal szemben. A tantárgyában sajnos túl sokat kell magolni és ezért tud megszivatni. Persze erről a tanárról nem tudom eldönteni, hogy mit mondjak: jóindulatú, vagy egy fa..?

Mondanám, hogy egy fa.., mivel ez a diákok utolsú éve és ilyenkor hagyják békén a diákokat, ne szivassák és buktassák őket azzal, hogy magolniuk kell.

Azt is mondhatnám, hogy nagyon jóindulatú, mivel az egyetem keménységére készít minket fel, ahol folyamatosan kell magolni és magas elvárásoknak megfelelni és akkor, ha úgy látja, hogy nem vagyunk felkészülve, akkor nem engedi, hogy elmenjünk egy ilyen magas elvárású helyre (és ennek a megvizsgálása 12-ben a legalkalmasabb).

Dr. Prof. Sir. Farkas István József (Hálózat, kémia)

Jófej, vicces tanár, akinek jó történetei vannak, eleinte logikusan felépíti a dolgait, viszont annak ellenére, hogy milyen érdekes tud lenni, egy dolgot nem tud megtenni: érdekesen tanítani. Én már évek óta elbambulok az óráin, nem tudom megjegyezni azt a sok magolós adatot, amit mond. A beszéde alapján érezhető, hogy milyen logikus alapokon fekszik a hálózat, viszont túl tényszerűen tanítja a dolgokat, hogy annyira izgalmas legyen, hogy a figyelmet fent tudja tartani, illetve hogy megjegyezhető legyen.

2019. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Na igen sracok, fixen keson irok, de mondanam a problemat az iskolaval. SZAKGIMNAZIUM es annyira nagyra vannak msgukkal. Van egy jo tavoli ismerosom Szin Imre akit iden vettek fel, na marmost juniusban egy stramp fiatalember volt, jo kiallasu, ki volt vallasodva. Mara egy 60kilos romhalmaz, egyre gyokerebb, nem vicces, nyilvanosan bofog, es a lanyok elmondasa szerint is romlik a kinezete. Szemoldoke ossze van nove, 1200ftert vagat hajat, este 8kor “bealszik”, o mar csak igy hivja az elalvast.

A lanyok pedig remenytelenek, a legjobb csaj az elmondasa szerint a fizika tanara es vele is csak zsakkal a fejen kozosulne. Szoval srscok ha fixen szuzek akartok marsdni 18 eves korig es sikertelenek egesz eletetekben akkor hajra.

MAS ESETBEN NE MENJETEK ODA!!!!!!

2020. febr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!