Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták/fősulisok!...

Egyetemisták/fősulisok! Lehetséges nyáron az iskola kollégiumában lakni? Tapasztalatok/élmények?

Figyelt kérdés

Tudom, távoli, de elgondolkoztam rajta, hogy nem jönnék haza jövő nyáron. Egyrészt ápolástani gyakorlatom lenne első év után, és a lakhelyem közelében nincs olyan kórház, ahova érdemes lenne menni ilyen szempontból, már körbekérdeztem ezzel kapcsolatban. Másrészt a maradék kis időre még munkalehetőség sincs sok a megyénkben, főleg hogy egész nyáron nem is érnék rá (Nógrád megye, ha valaki hitetlenkedni akarna...).

Nézegettem már az egyetem, sőt a kollégiumok oldalát is ezzel kapcsolatban. Elviekben lehetséges, de a gyakorlatban nem tudom, hogy működik-e ez, ha egyáltalán működik. Konkrétan egyébként Szegedről lenne szó, ha ez befolyásolja a választ, de igazából bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok. Elsősorban az érdekel, hogy nektek van-e ezzel kapcsolatban személyes élményeteket? Szerintetek megéri a helyzetemben (nagyon rossz gyakorlati és diákmunka lehetőségek) ottmaradni vagy még így is inkább költözzek haza?



2018. júl. 18. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj koliban. Nálunk drágább mint évközben, de legalább találsz munkát és a gyakorlatodat is meg tudod csinálni helyben.:) Szegeden nem tudom mennyibe kerül.
2018. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az SCH koliban van nyári elhelyezés. Drágább mint év közben, gondolom kevesebben maradnak ott. Ugyan úgy kell rá jelentkezni, mint a tanítási félévek előtt. Ez a nyári kollégium a szakmai gyakorlatot is lefedi, erre külön kategóriában lehet jelentkezni, de a szakmai gyak nélkül is jelentkezhetnek az egyetemisták. Nálunk a kollégiumi igazgatóság honlapján vannak hivatalos infók, és a felvételt lebonyolító kör szokott róla mindig értesítést küldeni az évfolyamcsoportokban. Nézz utána ennek te is, ha lesz ilyen lehetőség, a kollégiumi honlapján meg lesz hirdetve, vagy a munkatársak tudnak segíteni.
2018. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Már félsiker, hogy ez valahol tényleg működik gyakorlatban, és nemcsak írnak róla. :)
2018. júl. 18. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Én Veszprémbe a Hotel Magister koliba vagyok, ami konkrétan egy 4 csillagos szálloda. Nyáron nem lehet bentlenni, mert akkor teljesen egy normál szállodaként működik, szeptembertől júniusig pedig kollégiumként működik. Szóval ott pl nem lehet nyáron lenni.
2018. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk ott lehetett maradni nyárra, de azt nem a hallgató mondta meg, hogy melyik koleszban. Ilyenkor a leglepukkantabb koleszt adják a nyári kolisoknak, a jobb helyekre nyaralókat tesznek.
2018. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban és Szombathelyen volt így.
2018. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!