Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged vagy Pest? Pro és...

Szeged vagy Pest? Pro és kontrákat várnék tapasztalat alapján az iskolákról, diákéletről stb!

Figyelt kérdés
Nem tudom hova menjek, mindenki mond jókat és rosszakat is. Szegedről tudom, hogy diák orientáltabb, maga a hangulat is más. Viszont Pestről meg azt hallottam, hogy az oktatás színvonala magasabb. Kezdek összezavarodni. Ti mi alapján választottatok? Jól döntöttetek?
2010. jún. 27. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedet választottam. Szeptembertől kiderül, hogy jól döntöttem-e. :D
2010. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és hova mész, ha szabad tudnom?:) én még a sorrend módosítás miatt vacilálok, hogy melyik város legyen
2010. jún. 27. 15:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden tanulok, szóval főleg azt tudom leírni, mi a jó benne és mi nem:)

- országos viszonylatban is színvonalas a képzés

- rengeteg sportlehetőség

- ingyen bérlet

- tankönyvtámogatás

- jó könyvtár

- rengeteg kedvezmény, buli (ingyen koriestek, kari bulik, koncertek, este az egyik uszoda ingyenes a diákoknak)

- az én szakomon MINDENKI kap kolit, aki igényel:)

- gyönyörű a város, és viszonylag tiszta, mindig "fejlődik" (újítgatják a dolgokat:)

- nem kicsi, de nem is túl nagy, így mindenhova viszonylag kevés idő alatt el lehet érni:)


Amit nem szeretek:

- éjszaka nincs tömegközlekedés:(


Pesten biztos több lehetőség van, hiszen az egész ország elég Pest központú. Az oktatás színvonalát nem tudom összehasonlítani, hisz nem jártam mindkét helyre:) De ez szaktól is függ gondolom...biztos van, ami Pesten jobb, és van ami Szegeden.


Nekem egyértelmű volt Szeged, mivel közelebb is van, illetve tesóm is itt tanul.

De abszolút nem bántam meg:) Szerintem szerethető hely:)

2010. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nos, én is sorrendet módosítottam. Az ELTE helyére tettem az SZTE-t. Egyébként anglisztika. :) Azért módosítottam elsősorban, mert nem szeretem Pestet, meg drága is, koleszt sem kapnék, meg olyan barátságtalan nekem a város. Mindenki azt mondogatta nekem, hogy menjek Pestre, mert ott jajdejó az oktatás, de én hiszek abban, hogy ugyanazt meg fogom kapni Szegeden is, ahova alapjában véve több kedvvel fogok menni. :) Te hova mész, kedves Kérdező? :)
2010. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szeged. Ez nem kérdés. Egy kis hangulat keltő:

http://www.youtube.com/watch?v=w9BXceC8iUk

2010. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Pestre járok, tanulni még nem tanultam Szegeden, de mikor ott jártam, abszolút úgy tűnt, hogy diákélet szempontjából sokkal előnyösebb. Van például egy csomó tök olcsó étterem, amik azért maradnak alacsony áron, mert prímán megélnek a rengeteg egyetemistából, akiknek ugye nincs sok pénzük :)

Pesten rengeteg a jó szórakozóhely, pubok, ilyesmik a belvárosban, viszont kötve hiszem, hogy ne lennének ilyenek Szegeden is. Tehát annak ellenére, hogy Pesten tanulok, és nagyon jó körülmények között (suli a belvárosban, a kolesz közel, szép helyen, otthonos stb), én Szegedet javaslom, amennyiben döntés előtt állsz :)

2010. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeged, Szeged, Szeged. Az ország legjobb vidéki egyeteme. Pest meg, hát Pest.
2010. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkozok hogy az 1. helyű ELTÉt lecserélem az SZTE-re, mindkét helyen gyógypedagógiát jelöltem. 1-2 rokonom jár oda, és imádják, nagyon is ajánlják, hogy majd tudnak ott nekem segíteni. És tényleg összességében olcsóbb is, és csak jót hallok róla. Viszont Pesten a Bárczira mennék (gyógypedagógia, ugyanúgy mint Szegeden), és arra azt mondják, hogy színvonalasabb, mint Szeged. Bár akkora különbség nem lehet a 2 iskola,szak között, nem?
2010. jún. 27. 18:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTÉ-nek azért nagyobb víszhangja van, mint az SZTE-nek, de természetesen nincs különbség a 2 szak között, a tanrend egységes, tehát mindenhol ugyanazt tanítják.

Én Pesten vagyok egyetemista, de Szegedre szivesebben mentem volna, sajnálom, hogy végül nem Szegedet tettem az első helyre.

Pest is jó kétség se fér hozzá, de szeged sokkal élhetőbb város.

2010. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! utolsó, ha jobban tetszik Szeged, mért nem jelentkezel át?
2010. jún. 27. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!