Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A programtervező informatikát...

A programtervező informatikát válasszam, vagy a webprogramozót?

Figyelt kérdés

Tök hülye vagyok matekból, vagy legalábbis nagy kínszenvedések árán mások segítségével sikerül egy 3as dogát összeszednem szakközép 4.ben. Két szak tetszik. Az egyik a programtervező informatikus, ahol van diszkrét matematika, 3 éves, és diplomát ad. És a webprogramozó, ami 2 éves, és csak OKJ-s. Van, aki azt mondja, hogy nem lényeg a diploma, mert mindenhol szakképzett embert keresnek. De van, aki szerint igenis lényeg a diploma. De én PTI-re nem akarok menni, mert matekból első félévbe megbuknék.

Vélemény? Szerintetek veszíthetek, ha OKJ-s képzésre megyek diplomás helyett? Utána végülis át tudok menni PTI-re, mert beszámítanak 1 évet, mert a kettő szinte ugyan az, csak a webprog gyakorlati, a PTI meg elméleti szinten, bár a PTI-n több a "rizsa". Tanácsot kérek...


2008. nov. 7. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Webprogramozáshoz nem annyira kell matematika... ettől függetlenül az idiotizmus netovábbja, ha egy informatikus nem ért a matematikához...
2008. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én most vagyok info szakon gimi 4.ben, én PTE-re megyek majd Mérnők informatikára jövö szeptemberben, és annyit mondok, hogy van OKJ-s képzésem is infoból(sulival kellett megcsinálni), DE diplomával sokkal többet érsz, mint az OKJ-s képzéssel...Amugy meg sztem keress olyan szakmát vagy szakot, ahova nem kell matek, mert nagyon hamar megutálod a programozást.;)
2008. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Idiotizmus vagy nem, a gép irányba akarok menni, legalábbis elsőre, aztán az autók, az érdekel igazán. De matekból segghülye vagyok, akár hülyeség, akár nem. És nem kell beszólni. Ne itt élvezkedjetek.
2008. nov. 7. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy idiotizmus, vagy sem, de az egyetemről mindenképpen kivágnak, ha nem megy a matek. Sajnos ez az igazság, ott már nem úgy megy, mint középiskolában: négy matek óra egy héten, ahol gyakorolgatjátok a feladatokat aztán amikor már mindenkinek megy, témazárót írtok. Programozás szakon van kb. 3 féle matekod, van egy vagy két előadás egy héten (amit nem értesz, mert le se szarják, hogy lemaradtál), van egy gyakorlat, ahol megcsináltok pár feladatot aztán mehetsz zh-t írni. Jaaah, hogy 50% volt a minimum az aláíráshoz, ami ha nincs meg, nem mehetsz vizsgázni? Ezt általában már csak későn tudja meg az ember... Na sebaj, fel lehet venni következő félévben, más kérdés, hogy éveket csúszol, mert azokat a tárgyakat viszont nem tudod felvenni, aminek ez előfeltétele. Így megy az egyetem... Ennek így semmi értelme, ezt te is belátod, nem?


Én azt csinálnám a helyedben, hogy elmennék az OKJ-sra, ahol tanulsz kicsit a szakmából, és ez idő alatt felhoznám magam matekból egy erős ötös szintre - és még így sem lesz könnyű az egyetem. Ne törődj bele, hogy nem megy a matek, mert akkor nem lesz ilyen diplomád, és az egyetemre fordított pénz csak elúszik.

2008. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hintalow ***** válasza:

Jaja a gép irányában elmenni két dolgot jelenthet: ismered a számgépet hardveresen, szoftveresen, ehhez nem is kell feltétlenül tanfolyam, én is összedobok, bármikor 1-2 gépet, esetleg szervert, attól függően hogy mire akarják használni, esetleg kisebb hálózatot, (4-5 gép) ezt mind magamtól tanultam meg, végzettségem nincs róla, csak a korábbi munkahelyem számítástechnikai szerviz volt, ott ragadt rám dögivel.

A rendszerüzemeltető, szoftverüzemeltető és hasonló képzések kb ennyit nyújtanak, lesz róla papírod, de ezzel max lóti-futi rendszergazda segédnek mehetsz el, és kapsz érte kb 100.000 pénzt egy hónapra.

Programozáshoz viszont büszkén bevallom, hogy nem konyítok, annó felvételiztem egyetemre, de nem ment.

Igazán csak ilyen irányú végzettséggel lehet keresni. (pl. mérnök informatikus)

Egyik barátom idén nyáron államvizsgázott. És kb 1 hónapja helyezkedett el. A kezdője 200 nettó felett van, csak ő ezért közel 6 évig izzadt a műszakin, volt vagy 3 fajta matekja, olyan tartalommal, aminél én legtöbbször a kérdést sem értettem, ha esetleg beleolvastam:)

Ez van én nem erre termettem, viszont hardverekben jobb vagyok mint ő:)

(kár hogy ezzel nem sokat érek, max többen nyaggatnak, hogy csináljak nekik gépet)

2008. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem egyetemre akarok menni, csak fősulira. Névszerint az egrire. Ha közvetlenül arról tud vki vmi tanácsot adni, akkor azt is várom:)

Addig is köszi az eddigi véleményeket. Utolsó előtti válaszoló: vhogy így tervezem, mert mázlimra párom nagyon jó matekból.

2008. nov. 8. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Fősulin is nagyon sok matekod lesz, ez sem igazán megoldás. Jó az,ha a barátnőd tud segíteni, de attól, hogy jó matekból, még nem pedagógus... Szóval ha nagyon jól magyaráz, nem rossz, de azért jó lenne tanárhoz menni...
2008. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát valószínű először webprogra megyek, aztán ha muszáj PTI-re, ha kapok anélkül is melót, akkor irány az autószerelés.

Egyébként, lány vagyok:D És a barátom jó matekból:)

2008. nov. 9. 20:31
 9/9 anonim válasza:

A főiskola és az egyetem ma már ugyanazon alapul. Ha webprogramozó akarsz lenni ahoz nem kell matek, sokkal kevesebbet kellesz tanulnod, de arrra már nem nagyon van kereslet, nagyon telitett lett ez a szakma. Programtervezőre mindig szükség van ha nem itt akkor külföldön, de arra számits h rengeteg matek tudás kell hozzá, én tudom, 5ös voltam gimiben matekból, és épphogy sikerült az első éven progon-rengeteg kellet puskáznom :S

De döntsd el te! :) Sok sikert

2009. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!