Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biológiára és kémiára...

Emelt biológiára és kémiára mennyik az esélyeim?

Figyelt kérdés
Na szóval, ugye most vagyok 10.-es, de bioszom és kémiám nincsen semennyi óra se. Leragadtam a 8-as szintnél..., mert helyette gazdasági tárgyak vannak idegen nyelven. Magamtól mennyire tudok vele haladni??? Hány hónap vagy inkább év kell a jó százalékokhoz?? Kell-e vendégtanulói szerződés egy jó gimiben? Most ebben a tanévben fixen. nem tudok még vele foglalkozni, max. nyártól,de akkortól már intenzíven. Milyen könyvek a jók emeltre ebből a tárgyakból? Kell majd később még előkészítő esetleg?

2019. jan. 28. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az emelt biológia nem nehéz, én egyedül tanultam otthon mert a biosz tanárom a világ legszarabbja volt, és 89%-os lett. A kémiát viszont már külön tanárral kell tanulni szerintem.
2019. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
74%

Ugyanígy voltam mint te. A biosz ment, elég jól, a kémiát viszont érettségi előtt nem vállaltam be mégsem. követelnek rendesen emelten. Úgyhogy a terveimen is változtattam, orvosi helyett orvosdiagnosztikai analitika.

és itt jöttem rá, hogy jól döntöttem. elmegy ugyan egy felevem, de most megtanultam mindent kémiából itt egyetemen az alapoktól, májusban érettségizem, és felvetelizek orvosira. Még lesz is beszámítható tárgyam. esetleg ez wgy járható út, hogy ha mégsem megy úgy a tanulás otthon mint tervezed


de ha elég eltökélt vagy, sikerülhet. Villányi tankönyveket ajánlom nagyon hozzá.

2019. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet a válaszokért!!!!
2019. jan. 28. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nyáron elkezded, az elegendő idő, de mindenképp magántanárra lenne szükséged. Kémiából tutira, de lehet, hogy bioszból is. Az első válaszoló előtt le a kalappal, hogy egyedül készült fel rá, de például nekem nem hiszem, hogy ment volna tanár nélkül. Könyvek, amikből érdemes tanulni: Mozaik kémia, biológia, Villányi feladatgyűjtemény kémiából és 5-ösöm lesz kémiából c. könyv.
2019. jan. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azért sem ajánlanám azt, amit a második válaszoló írt, mert az emelt kémiában nem az elmélet az, ami húzós, hanem a számolások, és erősen kétlem, hogy arra egyetemen felkészítenének. Még orvosin sincs semennyi számolás kémiából, nem hinném, hogy akkor más egészségügyi szakokon nagyon lenne, max. valami kémiásabb mérnökin, kémia alapszakon vagy gyógyszerészeten tudnám elképzelni.

Az meg, hogy jó döntés volt-e, szerintem korai még az érettségik előtt kijelenteni. Nem akarok rosszmájú lenni, meg sok sikert neked hozzá, második válaszoló, csak én tényleg nem ajánlanám senkinek, hogy pazarolja az állami félévéit úgy, hogy egy olyan szakra készül, amin nagyon sokan csúsznak, és brutál drága önköltségesen.


Bioszból amúgy simán felkészülhetsz szerintem magadtól is, kémiából én is inkább azt mondanám, hogy járj belőle magántanárhoz, vagy legalább valami felkészítő tanfolyamra.

2019. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!:) Ne félj, simán összejöhet! Két évvel érettségi előtt felvettem a az emelt kémiát és bioszt, kémia tudásom kvázi 0 (nulla) volt, kemény volt ám hirtelen behozni annyi év tudását, de nem lehetetlen. Szerintem ha teheted, járj lelkiismeretes magántanárhoz, aki odafigyel a te nehézségeidre, el tudja magyarázni számodra érthető módon az anyagot. A számolásokra nagyon oda kell figyelni, sok pontot érnek és ha egyszer megérted a logikájukat, érettségin könnyű pontokat tudsz szerezni. Ajánlom Villányi Attila könyveit (ötösöm lesz, felkészítés a kétszintű érettségire, abból a . régi változat), magát Villányi Attilát (ELTE Apáczaiban tart felkészítőt MEGÉRI!!), illetve a Mozaikos érettségi felkészítős könyvet (11-12. évfolyamosoknak). Bioszból a műszaki kiadó könyveire esküszöm (Berend-szerényi stb. Biosz 1-4.) Sok sikert és kitartást!
2019. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!