Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet jelölni több szakot...

Meg lehet jelölni több szakot főiskolán?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy a felsőoktatási felvételi hogy történik? Ugyanúgy mint a középiskolai? Tehát, hogy egy iskolán belül megjelölhetek mondjuk 5 szakot és sorrendbe tehetem, hogy első helyen amelyikre a legjobban szeretnék bekerülni utsónak meg amelyikre a legkevésbé? Illetve még azt szeretném megtudni, hogy az érettségi pontokat hogy számítják be, hogyha már februárban le kell adni a jelentkezést és az érettségi még jóval később lesz???? :) Köszi, légyszi csak az írjon aki tudja!!!!!! :)
2008. nov. 10. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ember, hogy lehet ilyen sötét... és ilyenek jutnak be a felsőoktatásba...
2008. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastad az utolsó mondatot te művagány ?
2008. nov. 10. 15:57
 3/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Igen meg lehet jelölni többet is, csupán pénz kérdése, hogy mennyit jelölsz. A sorrend fontos, mert ha több helyre éred el a szükséges pontszámot, akkor oda kerülsz be, ami elöbb van.

A felvételiben nem vagyok jó, mert én még más rendszerben voltam, de a leadáskor még nem dől el semmi, csak nyáron hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, az érettségi után, amikor már pontosan fogod tudni, hogy mennyi pontod van.

2008. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

A jelentkezési határidő febr 15. Igen megjelölhetsz több szakot, több intézményt is, tényleg csak pénz kérdés, illetve fontos a sorrended. Érettségi májusban van felvételik június végén július elején. A felvételik lezárultával, tehát ha már országosan egyetlen intézmény sem felvételiztet jelentetik meg a felvételi ponthatárokat. Aztán augban ahová még nem teltek be a helyek pótfelvételit hirdetnek. Így néz ki ,de tényleg sok butaságot kérdeztél.

Ja és igen helyben van a felvételi pl ha modnjuk bp-i vagy de Nyíregyházára jelentkezel akkor el kell utazz oda felvételizni, as ha külön van írásbeli és szóbeli akkor akár kétszer is utazhatsz.

Azt nem tudom,hogy a mostani rendszerben lehet-e úgynevezett központi felvételi érettségit írni. Régen volt ilyen is,hogy egyszerre írtad a kettőt és duplán számított.

2008. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolónak: már nincs június-júliusi felvételi, 2005-ben eltörölték a kétszintű érettségirendszer bevezetésével. Felvételiztetni csak egyes készségtárgyaknál lehet (pl. zenei, képzőművészeti szakirányok), de ezek általában több lépcsős felvételi rendszerrel dolgoznak, és február-március között kezdődnek.

A Kérdezőnek: Nem írtad meg, hogy hány éves vagy, de gyanítom, elég fiatal... Az érettségi-felvételi rendszer gyakorlatilag minden évben változik egy kicsit, ezért nem lehet általános érvényű tanácsokat adni, mert mire te odakerülsz, hogy érettségizz-felvételizz, már elképzelhető, hogy egészen másképpen fog kinézni az egész rendszer.

2008. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kérdeztél butaságot. Én 5 és fél éve érettségiztem, még más rendszerben, a mostanin én se nagyon igazodok ki, testvérem idén fog érettségizni, és nem tudok neki tanácsot adni, meg segíteni, hogy mi a helyzet.

Azt tudom, hogy a mi időnkben be lehetett kerülni felvételivel és pontok alapján is. Úgy tudom, a kétszintű érettségi ezt a felvételit várja ki, tehát érvényes felvételinek minősül. Ha szaktantárgy is van az érettségi tárgyak között, ami kell, azt hiszem, azt is beszámolják, ha nincs, akkor kell talán csak felvételizni. Nekünk volt külön A és B jelentkezési lap, az A a központi, a B pedig az intézményenkénti, és több szakot is meg lehetett jelölni, gondolom, ez nem nagyon változott, csak akkor ez még papíron ment, most már elektronikusan is lehet. De mindig változtatnak valamit, mostanában azt is hallottam, hogy néhány szaktárgyból (tehát nem a főtárgyakat, hanem a választható érettségi tárgyakat, mint pl. tesi, ének, biológia, idegen nyelv... stb.) 1-2 évvel hamarabb is le lehet érettségizni, ha valaki tanulta már legalább 2 évig a középiskolában.

Nézted már a www.felvi.hu oldalon, mik a jelenlegi szabályok erre vonatkozólag? Ott van egy olyan, hogy "hallgató ügyvédje", és lehet tőle kérdezni, ha valamit nem tudsz, vagy nem vagy benne biztos. Fórumszerű részt keresd.

2008. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek de főleg az utolsó hozzászólónak :)
2008. nov. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!