Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a jelentkezés módja a...

Danielito23 kérdése:

Mi a jelentkezés módja a ZMNE-re katonai vezetői szakon? Elkéstem-e már ha még idén kezdeni szeretnék vagy ugyanúgy van lehetőség pótfelvételire július vége felé?

Figyelt kérdés

Néhány információt szeretnék kapni a katonai vezetői szakra való jelentkezéssel kapcsolatban. Elképzelhető, hogy már elkéstem azzal hogy még idén el tudjam kezdeni az iskolát, de ezért is írok. Biztosra szeretnék menni. Igazából azt is elképzelhetőnek tartom hogy az orvosi alkalmasságin és a fizikai szintfelmérőn már át kellett volna esni, a jelentkezéssel együtt és ezért megoldhatatlan, hogy még idén megkezdhessem a tanulmányaimat. Ezért szeretnék minél több információt kapni a jelentkezéssel és a határidőkkel kapcsolatban.

Úgy tudom ezt a szakot csak államilag támogatottan indítják, méghozzá azért, mert ebben az esetben nem is annyira pontokról beszélünk hanem elkötelezettségről. Tudomásom szerint szerződni kell 4 év egyetemre, majd pedig 4 év szolgálatra az iskola befejezése után. A képzést fizeti a kormány és abban az esetben ha bármilyen okból abbahagyom tanulmányaimat, akkor az addig felmerült anyagi konzekvenciákat ki kell fizetni. Engem így informáltak. Remélem értesüléseim helyesek.


2010. júl. 6. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:
cirka fél évvel elkéstél, februárban kellett jelentkezni. Ezenkívül alkalmassági vizsgára is menni kellett volna (vagyis hívtak volna) még a múlt hónapban. Pótfelvételit nem fognak hirdetni ezen a szakon. Jövőre megpróbálhatod. Én anno a felvi tájolóban olvastam, hogy a képzés után a honvédség megajánl neked egy állást, és ha elfogadod, akkor lesz szép kis tisztavatásod a Kossuth-téren.
2010. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lényegében jobb is ha nem kapkodom el. Addig is van időm még jobban felkészülni a fizikai részére.

Ebből lehet előnyt kovácsolni!!

2010. júl. 6. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!