Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg lehet ezt a mennyiséget...

Meg lehet ezt a mennyiséget tanulni holnapig?

Figyelt kérdés

Magántanuló vagyok. Holnap nyelvtan és irodalom vizsgám lesz. Szóbeli és írásbeli

Itt vannak a tételek:

Irodalom:

-Horatius

-Vergilius

- Biblia, ószövetség, újszövetség

- A középkor egyházi - világi irodalom

- Dante

- Villon

- Középkori nyelvemlékeink ( Halotti beszéd, Ómagyar Mária Siralom )

- Janus Pannonius

- Balassi Bálint

- A középkori reneszánsz ( William Shakespeare, Rómeó és Júlia )


Nyelvtan:

- A mondat fogalma és csoportosítása

- A szófajok rendszere

- Szószerkezetek

- Mondatrészek ( alany, állítmány, tárgy, határozók, jelzők )

- Az összetett mondat fajtái

- A szöveg fogalma, szerkezete, jellemzői

- A szövegösszetartó erő (szövegkohézió)


Olyan szintű tudásom van ezekről a dolgokról, hogy mindegyik tételt saját magamtól kijegyzeteltem 1-2 oldalban.

Holnap délelőtt lesz mind a két tantárgyból a vizsga. Ha pl. 2-kor nekiülnék, és tanulnám késő estig amíg ébren bírom mind a kettőt, lehet írni/elmondani mind a kettőből egy kettest? Tudnátok adni tanulási tippeket? Milyen időközönként tartsak szünetet? Először melyikkel kezdjem? Kérlek segítsetek mert nagyon félek a holnapi naptól :(

16/l



2019. jún. 6. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne parázz, csak ismételj türelmesen. Nem lesz baj. Este mindenképpen feküdj le időben aludni.
2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Most nekiülök és megtanulom mindet.
2019. jún. 6. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne parazz, kelj fel koran es ismetelj. En is magantanulo vagyok, nekem ez valik be.
2019. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!