Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabálytalanul leértékelték...

Szabálytalanul leértékelték az érettségimet - hol tudok és mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, az egyik extra tantárgyamból szabálytalanul tették meg, hogy lefelezték a pontjaimat. Tanúim is vannak arra, hogy a vizsgáztató tanárok szájából elhangzott, hogy megfelezték.

(Olyan módon tették, ahogyan nem szabályszerű, és sajnos egyértelmű, hogy egy enyhe rosszindulat is fűtötte az egészet.)


Az iskolaigazgatónőhöz nem tudok menni, a tanár aki ezt tette, barátnője, nem tenne semmit. Ráadásul hasonló emberek...


Hol tudok bármit tenni ilyen helyzetben?



2019. jún. 22. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Véletlenül nem húztál póttételt?
2019. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Valóban ez a kézenfekvő kérdés, póttétel után felezni kell.
2019. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként nyilván figyelmesen meghallgattad az elnököt, aki a megnyitáson és az eredményhirdetésen is elmondta a jogorvoslati lehetőséget.
2019. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Jogorvoslatot kell beküldened 5 MUNKANAPON BELÜL, szóval igyekezz.
2019. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Csak akkor lehet jogorvoslati kérelmet beadni, ha jogszabályt sértettek. Nem adtak felkészülési időt, az írásbelin nem javították ki az összes feladatot, stb.

Az, hogy kevés pontot kaptál, nem jogszabályba ütköző. Akkor se, ha fáj :(

2019. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, végighallgattam a lehetőségeket, de ahogyan a legutóbbi válaszoló írja, sajnos amit csináltak nem hiszem hogy jogszabályba ütközne.

És nem, nem póttételt húztam. Feltűnt volna. :)

Tehát, úgy néz ki hogy ilyesféle igazságtalanság esetén nincsen mit tennem?

2019. jún. 22. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem történt szabálytalanság, akkor nem lehet mit tenni. Az értékelést nem lehet megváltoztatni. Az igazgató sem tehetne semmit akkor sem, ha ellensége lenne annak a tanárnak. Ősszel tehetsz egy ismétlőt másik iskolában.


Habár számomra nem egyértelmű ebből, hogy mi történt, mert az is lehet, hogy arról beszéltek, hogy az adható pontszámnak (vagy valamelyik részpontnak) a felét akarják adni neked, mert annyit tartanak helyesnek. Ez nem "megfelezés", és nem is szabálytalanság, hanem értékelés. Azt ugye csak a vizsgáztatók tudják, hogy milyen volt a felelet értéke. De ennek semmi jelentősége.

2019. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Jogorboslatot nem te küldöd be! :DDD


Amúgy számít valamit ez a pont?

2019. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

A vizsgáztatö tanárok biztosan a te pontjaidról beszéltek?

Rengeteg érettségit végigültem már de nem a vizsga alatt beszéljük meg a jegyeket. Egy szaktanár adja a pontokat.

2019. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ebből a konkrét tantárgyból kettő szaktanár osztályoz közös megállapodás alapján. És igen, konkrétan az történt, hogy megfelezték a pontjaimat, ráadásul nem is az egész vizsga pontszámát, hanem külön az egyik felének a pontjait csak.

Utólag kitalálták, hogy szerintük mégsem arról a tételről beszéltem, amit kihúztam. Ezt helyben jelezniük kellett volna, és abban az esetben tudtam volna témát váltani és olyan dologról is beszélni, amiről ők már úgy gondolták volna, hogy ez már a tétel alá tartozik.


Ott helyben még azt mondták a feleletemre, hogy nagyon jó volt, megdicsértek, aztán utólag elgondolkodtak és kitalálták hogy mégsem. Úgy döntöttek ketten, hogy lefelezik emiatt a pontjaimat.


Tudtommal ilyet csakis akkor tehetnek, hogyha új tétel húzására került volna sor, de ez nem történt meg.

2019. jún. 23. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!