Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia alapképzés utáni...

Pszichológia alapképzés utáni dilemma. Gazdasági szak inkább?

Figyelt kérdés

Dolgoznom kell és Budapesten élek, itt azonban nem indul pszichológia levelező mesterképzés. Nem biztos hogy vagyok annyira motivált hogy ezért évekig utazzak más városba hetente.


Elgondolkodtam, hogy inkább még egy alapszakot, gazdasági alapszakot választanék levelezőn a pszicho mester helyett.


Melyiknek lenne több értelme?


Utazzak vagy váltsak?



2019. júl. 12. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha gazdaságira mész akkor a pszhiologia képzés amire igen nehéz bejutni és igen nehéz elvégzeni, veszendőbe megy. Én inkább ez irányban mennék tovább főleg ha érdekel is. Ne az utazás tántorítson el. Manapság már gyorsan el lehet jutni bárhová. Például Szegedre pestről gyorsabban leérsz, mint pestről budára....
2019. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen megy kárba a pszichológia, ha érdekel, végezz el egy HR szakot, ott még előnyt is jelenthet. De persze, lehet, hogy mesterképzéssel jobban jársz.
2019. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg szakirányú továbbképzés az Ma helyett?
2019. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

ezt ismered? szerintem ez az egyik lézető legjobb képzés:


[link]


Javasolt még az Emberi erőforrás tanácsadó MA is; hogy melyik éri meg jobban, hát az csak attól függ, hogy mi a célod, mivel foglalkoznál, miben érzed magad jónak.

2019. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
BME-n végeztem, munkapszichológia mesterképzésen, amit előttem linkeltek. Csak ajánlani tudom. Én tudtam dolgozni mellette, igaz az első évben csak félállásban.
2019. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást! Kedves 5., aki írtad, hogy BME-n végeztél. Kb. hogyan nézett ki egy féléved, mikor -hogy voltak órák?
2019. júl. 16. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Az első félévben gyakorlatilag reggeltől délutánig voltak óráim. Így csak délután 16.00-tól tudtam dolgozni. Szóval akkor csak este nyolcig. Aztán a második félévtől kezdett kicsit lazább lenni. Déltől kezdődött szintén négyig. Így akkor tudtam menni reggel nyolctól délig illetve négytől nyolcig dolgozni. A harmadik félévben pedig már csak szerdánként volt tanítás, az viszont egész nap reggel nyolc délután négy között. Ez volt ez a félév amikor a szakmai gyakorlatot is csinálunk kellett, ezt az egyetem támogatta teljes mértékben, tehát gyakorlatilag simán dolgozhattál mellette. Az utolsó félévben pedig mivel én már megcsináltam korábban az összes tárgyat, nem volt semmi, csak a szakdolgozat. Az első félév gyakorlatilag a legnehezebb, akkor van a legtöbb tárgy. Ez azért van így, hogy a harmadik félévre már ne maradjon sok minden és lehessen a szakmai gyakorlatra koncentrálni. Én gyakorló helynek olyan céget találtam, ahol később maradhattam is volna teljes állásban a diploma megszerzése után, csak elköltöztem ezért kerestem magam helyett valaki mást. De a legtöbb cég aki így szakmai gyakorlatra fogadja diákot általában meg is tartja őket az egyetem után. Én nagyon ajánlom, mert a képzés nagyon jó, és ez az egyetlen olyan egyetemi képzés ahol tényleg Van lehetőség szakmai gyakorlatra menni és erről megfelelő időt is megadják és akár támogatnak abban is hogy helyet keres.
2019. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
... túl hamar elküldtem, lemaradt a vége. Tehát, támogat az egyetem abban is, hogy ha nem találsz magadnak szakmai gyakorló helyet, akkor segítenek keresni.
2019. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
NAGYON szépen köszönöm a gyors és részletes választ!! Nagy segítség volt!
2019. júl. 16. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. Írj ha még kérdésed lenne.
2019. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!